Eli kun telkussa ei ole scarttia koplasin boksin nauhurin kautta. Ongelmana vaan on kun nauhuri pätkäsee virran parin minuutin välein. Onkos siihen mitään konstia.
Videonauhuri
modulaattorina?
4365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin mieleen ei tietenkään tullut kertoa nauhurin merkkiä ja mallia.
Se on Philips ja ihan perus-halpiksia. Ei ole kapulaa jotta pääsis valikkoon kattoon jos on jokin aikakatkaisu tai jotain. Just keksin jotta voi laittaa samalla nauhoittamaan niin kait pitäis pysyä päällä.
Panasonic NV-FJ616 ja se pysäyttää kuvarummun mutta virta jää silti laitteeseen päälle.
Ei tullut myöskään mieleen kertoa, ettei sitä kapulaa ole? Mitä ihme saa ihmiset pihtaamaan tietoa näin? Ajattelitko, että vastaukset tulevat paremmin, kun et kerro asioita?
Katso onko siinä videossa Tuner-nappula. Philipseissä on yleensä tuo automaattisen sammumisen tapa. Idea on, että ajattelevat ihmisten unohtavan sammuttaa, jolloin ajastukset eivät toimi. Ongelma vain on, että tuolloin ne voivat mennä väärälle kasetille.
Nauhoittamalla tosiaan tuon voi ratkaista. Samalla tulee automaattisesti tallenne katsotusta.