Aivan ihana laulaja toi Sami Keskitalo.
Uusi levy on todella kuunneltavaa:)
Paras kaikista "pistän sydämmeeni sinut" .
Näimme viime kesänä Rauhanlahden leirintä alueen lähellä olevalla lavalla Keskitalon live esiintymisen ja se kolahti positiivisesti.
Nyt sitten toi uusi dvd-levy häneltä.
Hyvä, hyvä, todella hyvä...Tv.mummeli
Sami Keskitalo...
12
3413
Vastaukset
- erittäin
hyvää tanssittavaa musiikkia laulaa upealla äänellään...
- rappari Pena
joo kyllä täytyy sanoa että,miksi esim,radiossa kuuluu noita mölisiöitä alvariinsa.esim,yö,dingo ja monet muut.ei laulunlahjoja pätkääkään,miksi HYVÄT laulajat ei saa esintyä samassa mittakaavassa.esim.Sami on ääntä ja laulunlahjoja ilman teeskentelyä.
- dingo-fani
rappari Pena kirjoitti:
joo kyllä täytyy sanoa että,miksi esim,radiossa kuuluu noita mölisiöitä alvariinsa.esim,yö,dingo ja monet muut.ei laulunlahjoja pätkääkään,miksi HYVÄT laulajat ei saa esintyä samassa mittakaavassa.esim.Sami on ääntä ja laulunlahjoja ilman teeskentelyä.
vaikka tykkäättekin jostain samista ni ei sitä silti tarvitse muita bändejä aliarvioida.
- rappari-pena
dingo-fani kirjoitti:
vaikka tykkäättekin jostain samista ni ei sitä silti tarvitse muita bändejä aliarvioida.
ei ole kyse aliarvioinnista,vaan siitä että jos ei osaa laulaa niin pitäis olla itsekontrolli niin korkealla jotta kutsuis itseään tulkitsijaksi ei laulajaksi. musiikki ihan hyvää mut solistilla sais olla laulunlahjoja.tämä pitäis oivaltaa kaikkien radiotoimittajien ym. eikä tuijottaa kuka hankkii eniten ja kellä on keikkoja eniten,tämä kansa on niin naivia että ne ostaa niitä äänitteitä joita joku saa päähänsä toitottaa yötä päivää.kyllä sen ymmärtää kun ei ole rohkeutta olla oma ihtensä eres pikku asioissa.
- Rauski MK
Tanssijat kautta Suomen maan tutustukaa SAMI KESKITALON musaan.On erittäin hyvää ja tanssittavaa.Olkaa hyvät ja menkää hänen keikoille tutustumaan.Bändi erittäin hyvä ja SAMI ohjelmisto on todella tanssittavaa.Lisäksi jätkällä upea lauluääni ja muutenkin hieno lapin mies.
- Nimetön
Olen kuunnellut useamman kerran tuota Sami Keskitalon cd-levyä ja kyllästymisestä ei ole tietoakaan.
Myös yksi levy on sinkku-levyllä ja aivan ihana.
Katselin Oulun seutua ja varsinkin Hietasaaren Tanssi-majakkaa, jotta olisiko ehkä Sami Keskitalo esiintymässä kesän aikana jonakin viikonloppuna siellä,
mutta harmikseni huomasin ettei ole.
Toivotaan, että pian tulisi Ouluun esiintymään.
Menisimme innolla kuuntelemaan häntä:)
- Anonyymi
Mitähän Sampalle kuuluu? Yksi suosikkilaulajistani. Kesällä näkyy olevan jokunen keikka. Toivottavasti toteutuu. Onko täällä muita faneja? Kunpa tulisi vielä uusi levy kun aika on oikea. - fani e-Suomesta.
- Anonyymi
Voi pojat ja tytöt, ukot ja akat. Tietäisittepä mitä tapahtui vuoden 1995 Rantarockissa. Samikin se siellä pyöri tuntemattomana...legendaarista ja uskomatonta menoa !!!
- Anonyymi
Ja lässyn lässyn , sinä näitä typeriä heittojas jaksat joka artistin kohdalla heittää vaikka et tiedä artistista kuin nimen etkä oo rantarokkia nähnykkään
- Anonyymi
Ehkä yksi huonoimmista ikinä.
- Anonyymi
Sami Keskitalon Lapin Lapsi soi silloin tällöin Järviradiossa. Tosi ihana biisi.
Samilta tuli uusi laulu viime vuonna, löytyy youtubesta esim. täältä lähde en
käykäähän kuuntelemassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453683
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723235Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632781En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142537- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41790Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376