kertokaa nyt tietämättömällä (viime viikolla valaistuneelle) lääkiksen pääsykokeista, opiskelusta yms.. kaikesta mahdollisesta!
KIITOS ETUKÄTEEN!
KIITOS ETUKÄTEEN!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Valitettavasti itselläni ei ole tietoa vielä kuin pääsykokeista ja niihin valmistautumisesta... Hain tänä vuonna ensimmäistä kertaa ja jäin parin pisteen päähän opiskelupaikasta. Ensi keväänä uudestaan, siis.
Pääsykokeista voin sanoa sen verran, että aika loppuu kesken. Kysymyksiä on paljon ja ne vaatisivat enemmän aikaa kuin mitä annetaan (ainakin minun kohdallani, siis). Fysiikkaan kannattaa panostaa ja kemiaan myöskin, Galenosta unohtamatta :). Mielestäni kokeet ovat aina olleet melko fyssapainotteisia (valitettavasti!).
Istumalihaksia pääseminen myöskin vaatii, ilmeisesti enemmän kuin itselläni oli tänä vuonna...
Kovasti tsemppiä vaan :)! Kyllä ne ovet aukeavat vielä molemmille, eikös ;)?