Miksi simini ei "osaa" syödä yläkerrassa?jos teen keittiön yläkertaan ja ruokapöydän ja sitten laitan simin sinne syömään,se kyllä menee pöytään,mutta sitten alkaa kummallisesti hyppiä tuolista toiseen ja menee koko pöydän ympäri eikä istu mihinkään.sitten se vaan syö ruuan seisaaltaan....missä vika?mulla on deluxe,tuskin sillä on osuutta asiaan...=)
miksi simini ei....
nobody
1
185
Vastaukset
- Fazu
Simithän suunnistavat aina ruoan laitettuaan lähimmälle ruokapöydälle syömään,ellei ruokapöydälle mahdu tai jokin esine/seinä tukkii tien ruokapöydälle.Ja voihan olla,ettei simi pysty ajattelemaan syömään mennessä muuta,kuin samassa kerroksessa olevia ruokailupöytiä ;)
Jos,simin ruokapöytä oli jossain "hankalassa" kohdassa,niin kannattaa sijoittaa se seuraavaksi johonkin tilavaan kohtaan niin,että kulkeminen sknne keittiöstä on helppoa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774