miten tällä palstalla oikeasti toimii tietty "pelasta mut...tuu apuun"-systeemi.
Jo on kyllä aikoihin eletty, että tietyt itseään aikuisiksi kutsuvat ovat suurinpiirtein hiekkalootatasoa.
Voi että teidän kanssa...ihan ootte oikeasti naurettavia!!!
Jo on kyllä aikoihin eletty, että tietyt itseään aikuisiksi kutsuvat ovat suurinpiirtein hiekkalootatasoa.
Voi että teidän kanssa...ihan ootte oikeasti naurettavia!!!
Vastaukset 23
Vanhimmat
täynnä pelasta mut juttua.
Minä olen saanut olla rauhassa noilta jutuilta, sillä ilmeisesti tietää/tiesi, että mulle on turha moisia postitella.
onni,pitäisi pistää näemmä kaikki menemään suoraan roskakoriin niin ei olisi sitten aina "jonkun asialla"..paska sanon minä.
uteliaan nenäsi joka paikkaan ja joka rähinään sekaannut. millon haukut kenenkin uman sikran issun haukullisen sorsan ex hatamin majorcan ja aivan kaikki. mikä sulla oikein on
että sinä tulet mukaan automaattisesti olet rähinäautomaatti
tekstejäni ei kyllä taida löytyä yhdestäkään "rähinä"ketjusta sillä niistä pysyn kaukana.Kenet olen haukkunut?Laitappa vaikka edes pari linkkiä näytille...kummastippa näitä omituisuuksia alkoi juuri tänään satamaan ;)
No sinä taidatkin sitte olla puskisloikkari-automaattipälätinkone, joka lyö tyhjää lakkaamalla syötöllä!!
ihmeellistä ettei minua koskaan kukaan ole pyytänyt auttamaan, vaikka kirjoittelen ihan viikottain ja varsinkin näin viikonloppuisin, minä voisin osallistua ihan mihin tahansa ja kenen tahansa kinaamisiin, mutta, kukaan ei koskaan pyydä.
Olen hieman loukkaantunutkin, minulla on niin hienot aurinkolasitkin että niillä näkee kaiken, siitäkin huolimatta täällä vain riidellään keskenään eikä kukaan lähetä minulle spostia.
ihmeellinen paikka. Jospa vaikka olet unohtanut pyytää itseltäsi apua...
..jo vuodesta 2002.
Sinuun törmäsin pari kk sitten.
Kirjoituksia ja tuttavuuksia satoja vuosien varrella,mutta keneltäkkään en niin hyökkäävää tekstiä,kuin nimen omaan sinulta heti ensimmäisellä kerralla.
Syytä sitten mitä ja ketä hyvänsä!
oikeastaan enemmänkin kuin mielenkiintoista...vai että jo vuodesta 2002 olet palstoilla ollut...ja että minä olisin hyökkinyt sua tammikuulla. Heh ja heh, ei todellakaan pidä paikkaansa...se on täysi mahdottomuus!!!
Taasko on ratsuväki-meininki palannut palstalle! Sehän oli tämän palstan tavaramerkki silloin kun minä aloin täällä kirjoitella, onnettoman tietämättömänä siitä, keiden kanssa on lupa olla eri mieltä... ;o)
minun kanssa siitä, kun esim, tuo Sorsa on ottanut Uman revittelyn kohteeksi, niin eikö tunnu helkkarin nololta? Sorsa on reippaasti Umaa nuorempi ja luulemani mukaan mieshenkilö... Ainakaan ennen miehet ei käyttäytyneet noin nolosti naisia kohtaan olkoon vastassa minkälainen pärpätin tahansa...Kaikkihan jotka täällä kirjoittelee ovat palstalla omaksi ratokseen ja tavatakseen muita kirjoittajia... Miten siis jollakin on valtava tarve myrkyttää kirjoituksillaan toisen oleminen sekä viihtyminen ja jatkaa painostusta päivästä toiseen?
julkisesti kenenkään yksityisistä kärhämistä. Tästä olen tai haluaisin olla samaa mieltä:
>>Kaikkihan jotka täällä kirjoittelee ovat palstalla omaksi ratokseen>>
...toivoisi siis että aika harmitonta ajanvietettä nettipalsta olisi käyttäjilleen, tietysti keskustelu voi käydä kuumana mutta ettei tosiaan yksityiselle tasolle siirryttäisi riitelemään...
niin se menee...täysin järjetöntä touhua.
Toisinaan tulee ihan mieleen pikkukakara, joka uhoo tinttakaverilleen, että mä kerron isille mun isi on sata kertaa voimakkaampi ku sun isi jne.
oon kerrankin siun kans.
Se onko uma yhteydessä sorsaan muutoin kuin palstan välityksellä en tiiä,mut ainakin palstalla se tuntuu olevan sorsa joka koko ajan jotain umalle nälvii.
että eipä se umakaan taida mikään puhdas pulmunen olla, hallitsee sen nälvinnän ihan mainiosti. Vaan on se kumma, kun sitä ei oikein osata/haluta nähdä, mutta avot jos se nälvintä osuukin mainitulle henkilölle, niin johan on kauhea katastrofi. Aika kummallista...sanoisin.
En tarkalleen tiedä mitä tarkoitat tällä jutullas,mutta vuosien varrella olen huomannut että sinä issu olet juuri se lapsellinen ja ilkeilevä änkyrä.
katse peiliinpäin mars!!!
ja todella kovasti nytten sain niin kivan positiivisen postin että laittoi oikein laulattamaan.
Mukavaa kirjoittelua vain kaikille ja hymyä huuleen taidan vetää oikeat karaoket tänään on laulu olo vaikka näytti vähän päivä synkältä ei enään.
jotenkin sellainen no olkoon sanomatta ettei tule haastetta
Ja sinä olet ihan oikea henkilö aloittamaan tämän keskustelun,niinkö?!Kaikkeen tuohon täysin syytön?!Ettet itse ole tuohon koskaan alentunut?!
sieltä puskista taas kitiset häh?