Kirjanmerkit Firefoxista Operaan.

Tuonti ja vienti on Operassa selvä toiminto, mutta kun haluan tuoda FF:n kirjanmerkit, Opera kysyy mitä haluan tuoda ja ikkunassa on litania FF:n kansioita, mikä niistä pitää avata tuotavaksi?
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene firefoxissa kirjanmerkit -> muokkaa kirjanmerkkejä -> Tiedosto -> Vie.. -> Tallenna näin firefoxin kirjanmerkit esim. C asemalle/omat tiedostot.

Hae operalla juuri tallentamasi kirjanmerkit.

Äänestä
  • Sen teen.
    (Opera on sähäkkä selain)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Tuonti ja vienti on Operassa selvä toiminto, mutta kun haluan tuoda FF:n kirjanmerkit, Opera kysyy mitä haluan tuoda ja ikkunassa on litania FF:n kansioita, mikä niistä pitää avata tuotavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu