vapaa aika

..miten siinä saa ansiomerkit ompeluun ja siihen savijuttuun, mulla on molemmissä into täysillä ja simi rupee hohtaan ku se tekee niitä mut mä en kuitenkaa voi tehä muita ku lautasia ja patalappuja...ja voiko siinä entisöidä muita autoja ku sitä yhtä tai voiko siinä veistää patsaita
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tekemään muitki kuin patalappui, mul on sellaisen 15patalapun teko riittäny ja sit on saannu pronssisen ansiomerkin, mutta silloin oli simeillä syksy aika ja oppiminen nopeempaa ja suuri luovuus, joka voi kans edistää asiaa.Mut kyllä sullakin pitäis noin 15-25 patalapun/ lautasen teol ansaita ansiomerkki, mutta aikaa siin kyllä menee.

Äänestä
  • Mulla ei ollu luovuudessa yhtään taitoja ja aloin tekee niitä patalappuja, niin laskin, että sain tehdä niitä noin 40 ennen pronssista ansiomerkkiä. :D Oli siinä urakka...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

..miten siinä saa ansiomerkit ompeluun ja siihen savijuttuun, mulla on molemmissä into täysillä ja simi rupee hohtaan ku se tekee niitä mut mä en kuitenkaa voi tehä muita ku lautasia ja patalappuja...ja voiko siinä entisöidä muita autoja ku sitä yhtä tai voiko siinä veistää patsaita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu