Hieronnat ja hoidot-Hintataso?

Moi
Mitäs olette tykänneet paikallisista hierojista ja kauneudenhoidoista yms? Missä hinnoissa ne liikkuu? Mitä ayurveda hoidot sisältävät ja maksavat? Himottaa niin turkasesti hoidattaa itseään mutta pelkään maksavani niistä liikaa.. Eli missä hinnoissa niissä pyöritään? Löytyykö miehille parran ajajaa ja mihihintaan?
61278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Candolmissa parranajo 50 rupiaa ja jälki oli todella hyvää!!Koskaan aikaisemmin ei ole mieheni kasvot olleet noin kauaa pehmeät =) kannattaa kokeilla.

Äänestä

Delhissä kasvohoito (1h) maksoi 1000 rupia
Hartia päähieronta (1h) 500 rupiaa.

Äänestä

Kokovartalo hieronta, öljyhoito, kasvohoito ja höyrykaappi maksoi pari vuotta sitten n. 20 euroa. Paikka oli ANHC (?), kuljetus hotellilta ja takaisin kuului hintaan, samoin kuin hieronnan jälkeinen hedelmäjuoma. Paikassa oli myös paljon erilaisia tuotteita myytävänä. Oli oikein mahtava kokemus, kesti varmaan pari tuntia koko setti. Olisivat myös lisämaksusta kertoneet ayurveda-tyyppini ja harmittaakin nyt kun en sitä pyytänyt. No, syksyllä takaisin Intiaan, ehkä sitten... Pieni varoituksen sana lienee paikallaan: itselläni oli jonkun verran vatsan kanssa ongelmia (ei mitään vakavaa kuitenkaan) ja kannattaa ottaa huomioon, että ayurveda-hoidot laittavat kuonat elimistöstä liikkeelle, joten loppupäivä kannattaa suunnitella sen mukaan. Kannattaa kuitenkin ehdottomasti kokeilla!

Äänestä

http://www.healthandayurveda.com/

ammattitaitoiset ayurveda hoitajat, joogaa, body constitution, lääkärin vastaanotto

1-3 tunnin hoidot alkavat INR 1000 ylöspäin

Äänestä
  • anhc on mielestäni ylihinnoiteltu , muissa paikoissa saa hyviä hoitoja paljon edullisenmmin

    Äänestä

Veda Keskus Suomessa ja Ayurgreen yhtiöt ; klinikoita Goassa, sairaala ja lääketehdas Keralassa Intiassa, ovat tehneet yhteistyötä jo yli 12 vuotta.
Hoidot tehdään lääkärin konsultoinnin perusteella , maksuton. Hoidot luokkaa 1000 - 1800 Rs .
Kalevi on Intiassa talvisin opastamassa Ayurveda hoitoihin ja toimii kouluttajana.
www.vedakeskus.fi www.ayurgreen.in www.ayurgreenhospitals.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..kauniimpana takaisin.. kirjoitti:

Moi
Mitäs olette tykänneet paikallisista hierojista ja kauneudenhoidoista yms? Missä hinnoissa ne liikkuu? Mitä ayurveda hoidot sisältävät ja maksavat? Himottaa niin turkasesti hoidattaa itseään mutta pelkään maksavani niistä liikaa.. Eli missä hinnoissa niissä pyöritään? Löytyykö miehille parran ajajaa ja mihihintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu