jo etukäteen, mitä morsiuspari odottaa kassolta/bestmanilta? Millaisia tehtäviaä? Kuka maksaa mitäkin? Pitääkö olla samanlainen puvustus? Vai onko "omat vaatteet", jotka kukin maksaa tietysti itse?
Asioita voisi hääpari miettiä jo valmiiksi. Ja kaaso lle ja bestmanille voisi antaa harkinta aikaa, koska ei kukaan osaa heti kysyä jos ekaa kertaa on häiden kanssa tekemisissä. Näin vältyttäisiin turhilta eri mielisyyksiltä ja väärinkäsityksiltä. Ja kohtuus se pitäisi olla tässäkin hommassa. eihän kyse ole edes suomalaisesta perinteestä. Lieneekö Amerikoista tullut moinen hömpötys...Obhan se tietysti osa tätä päivää. Mutta kuka hääpari olisi niin rohkea että järjestaisi häät suomalaisten perinteiden mukaan!!
Sopikaa
hyvät ihmiset
0
756
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2172890Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1712546Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321082- 681038
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait276994Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka332971Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778