Olen tehnyt sivuja käyttäen Adobe Dreamweaver CS3 - ohjelmaa. Olen luonut taulukon, johon olen rakennellut myös sisältöä. Probleemaksi muodostui kuitenkin se, etten osaa laittaa vain yhdelle tietylle taulukon solulle reunaviivoja tai oikeastaan solun vasemmanpuoleista viivaa. Joko reunat tulevat kaikkiin, vai sitten saan asetettua vain koko taulukon ulkoreunat.
Olisiko nämä mahdollista toteuttaa esim. CSS käyttäen? Sivusto alkaa jo muuten olla valmis, mutta tuon viivan saaminen tuohon yhteen soluun tuntuu ylivoimaisen hankalalta. Help! :)
Solun reunaviivat
4
641
Vastaukset 4
- Höpö.
Pistät sille solulle luokan.
Untitled
.erilainen {border-left: 1px solid black}
- Susanna.K__
Kiitoksia sinulle, nyt toimii! Ei se sitten sen hankalampi ollutkaan :) Tack!
- Marja.P
Mua autto myös tuo sinun ohjeesi tosi paljon, ku sattui olemaan just täsmälleen sama ongelma (melkein pari vuotta myöhemmin...). Keskusteluryhmiä hakusanalla selailemalla löytyy näköjään apua vaikka mihin ilman ettei tarvi edes itse kysyä! Olen sen usein huomannut. Kiitos vastaajalle, kiitos myös kysyjälle :)
- Marja P.
Solun reunaviivan väriäkin voi vielä muuttaa joko laittamalla black tilalle joku muu väri tai heksakoodi, samoin mun piti muuttaa viivan paksuutta laittamalla solid tilalle thin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde921345- 47911
- 95885
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku85799Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57727- 42591
- 64576
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 34557
- 48537