Aikaisille aamun lomalennoille voi viedä matkatavarat lähtöselvitykseen jo edellisenä iltana. Onkohan sama palvelu käytettävissä myös kotimaanlennoilla ? Nyt kun pääsiäisenä on varmasti paljon pohjoisen aamulennoille lähtijöitä, veisin mielelläni sukset ym. jo edellisiltana. Voisi nukkua tunnin pitempään :)
Ja miksi en kysy suoraan Finnairilta ? En viitsi jonotella yli kolmen euron hintaiseen palvelunumeroon.
Ja miksi en kysy suoraan Finnairilta ? En viitsi jonotella yli kolmen euron hintaiseen palvelunumeroon.
Vastaukset 2
Vanhimmat
1)Jos yleensäkään olet lentämässä mihinkään niin kyllä tiedät,että Finnairin palvelunumerossa jonottaminen on MAKSUTONTA!Se kyllä kerrotan heti alussa.Puhelu on maksullinen vasta kun se yhdistyy ja silloinkin menee se ns. kertamaksu ja sitten vain normaali puhelumaksu.Eli mitään 3 euron minuuttiveloitusta ei ole.
2)Tiedot löytyvät myös Finnairin www.finnair.fi sivustosta.Jos osaat käyttää www.suomi24.fi feikkipalstoja niin luulisi osaavan käyttää myös www.finnair.fi
toinen vastaaja. olitpas näpsäkkä. Kai täällä nyt saa ihmiset neuvoa kysyä.