Varasin ajan 12-vk rokotukseen, siellä neuvottiin antamaan madotus nyt 9 vk kohdalla. Canex-matolääkkeessä lukee, että se annetaan 3, 6, 8 ja 10 vk:n kohdalla. Eli mitä?????
madotus
ketä uskoa?
8245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
monta kertaa jo ennen luovutusta, eli sun ei tarvi huolehtia 3,6 ja 8 viikon madotuksesta, ellet ole kasvattaja, annat madotuksen viikkoa ennen rokotusta (myös) ja sitte rokotus ja sen jäläkee madotus taas ohjeen mukaan :) Mutta tärkeä se on antaa ennen rokotusta :)
annan madotuksen nyt (pentu 9vk), sitten 10 vk kohdalla (Canex ohjeen mukaan), sitten 11 vk:lla(1vk ennen rokotusta) ja taas Canex ohjeen mukaisesti vk:lla 12? Eikö ole jo liikaa? Liian monimutkaista minulle... :))
että annat sen aina viikkoa ennen rokotusta
neuvoi, mutta rupesi vain kummastuttamaan tuo 9 vk maininta. Jätän sen sitten antamatta.
ja kannattaa pentuna säännöllinen madotus, ne kun tuppaavat kaiken ulkona suuhunsa laittamaan ja kun alakaa tuo kevät olemaan nii on elämääkin vähä enemmä ja väheemmän :) onnea uuesta perheenjäsenestä :)
Onnenkäpälän tekstejä. Letkeää mielenlaatua ja murretta, hyviin ohjeisiin liitettynä. Ja lyhyitä.
parhaani neuvoa yritän ku itekki ollu kusessa nuitte koirien kanssa enemmän ja vähemmän :)
Onnenkäpälä. Tuskin kukaan jaksaa lukea ylipitkiä tekstejä, sinulta niitä ei tulekkaan, kiitos siitä ja neuvoistasi. :))