Eli: Käyttöohjekirja hukassa ja öljynvaihto olis kai ajankohtainen. Mikä on oikea moottoriöljy -03 1,9 dieseliin? Öljyn "luokitusvaatimus"? Määrä suodattimen kera?
Mitkä öljyt?
beetletär
3
1786
Vastaukset
- akh
Mä oon laittanu helixin diesel öljyä siinä on ainaki serfikaatit sen mukaan on toiminu mulla ainaki. Mä ajan noilla öljyillä 15tkm. Ja taitaa mennä n.3,8L kerralla.
- JIJIJ
longlife öljyä, eli 0W30 tai 5W30.
öljynpurkista kyllä lukee jos se täyttää vag:n vaatimukset. - laitan
10/40 oljyy mineraali perus....vaihan 10000km välein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3932010Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121839Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411358Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.77999Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51950Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402928Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä33765- 56749
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70714- 63713