Haluaisin alkaa käyttää Ubuntua ainoana käyttöjärjestelmänä. Saanko siirrettyä siihen jotenkin IE7 selaajan?
Ubuntu
jani..
7299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://wiki.ubuntu-fi.org/Ohjeet
http://ubuntu.sange.fi/ohjeet
http://fi.wikibooks.org/wiki/Ubuntu_tutuksi
http://forum.ubuntu-fi.org/
http://www.ubuntu-fi.org/
linux-ubuntu parempi kuin tää wintoosa?
Meneekö paljon aikaa tuon oppimiseen?
Ilmaista ainakin on eikä valiteta jos imuttaa eli jos imuroi/jakaa ohjelmia? vai.
"eikä valiteta jos imuttaa eli jos imuroi/jakaa ohjelmia? vai."
Ei ole mitään merkitystä silläkään, että käyttääkö pankkiryöstäjä pakoautonaan Volvoa, tai Audia, rangaistava teko jokatapauksessa.
Kun ylipäänsä kysyit jotain noin tyhmää, niin olen miltei 100% varma, että Linux on sun ÄO:lle liian vaikea alkaa opettelemaan, ei millään pahalla.
..muka äo:lle jokin vaatimus, että pystyy käyttämään ubuntu-linuxia?
"Onko sitten muka äo:lle jokin vaatimus, että pystyy käyttämään ubuntu-linuxia?"
Kyllä tässä tapauksessa, kun luulet, että warettaminen on sallittua, kun käyttää Ubuntua. Jos et sitä asiaa tajua, niin miten opit esim asentamaan jotain liitännäisi' Linuxiin, ilman miljoonaa kysymystä esim tällä palstalla ja vielä tajuamaan jotain vastauksista.
tajunnut mitä tarkoitin, miksi heti otit itseesi, tarkoitin voi imuttaa linux-ubuntun, oi miksi oi heti käännät jutun johonkin laittomuuksiin? en todella tarkoittanut mitään laittomuuksia, miksi heti syytät, miksi on asia noin arka sinulle? tuo osoitta jotain et voi lähestyä asiaa oikealta kantilta vaan heti syökset jotain mitä en edes tarkoittanut, oi miksi?
Herjan heittäjät jo liikkeellä, ja niitä tulee lisää.
Paras kysellä Ubuntusta tuolla:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000001708&subcat=2921