Metromarket

.............

Hei,
Olemme menossa Kultahietikolle tässä alkukesästä.
Minkälainen paikka tämä tukku eli Metromarket on?
Pääseekö sinne tosiaan turistitkin? Ja onko siellä edullista, mitä siellä myydään?
Siinä muutama kysymys johon toivon vastauksia..

4

1223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Burgeri

      Jep


      Se on tukkukauppa ja sinne pääsee tavalliset turistitkin, me otettiin taksi kultahiekalta ja sanottiin vaan että metromarket ja taksi vei meidät sinne,eli se on varnan kaupungin laidalla.ninn se taksi kuski sitten odotti meitä siinä pihalla sanottiin vaan aika jne.. siellä myydään vaatteita,elektroniikkaaa ja kaikkea tavaraa polkupyöriä tyhjiä dvd levyjä ja jotain konttori tarvikkeita.sitten metroa vastapäätä oli joku teknomarket en muista nimeä mutta se on enemmän elektroniikan juttuja.en kerennyt toissa enkä viimevuonna käymään elkromarket tms ollenkaan mutta jos tänä vuonna. käykää ihmeessä varnan basaari aluella keskustassa emme löytäneet sitä ensimäisellä kerralla vasta toisena vuotena. muttta hyvää lomaa teille..

    • HMMYLLY

      Metroon pääsee esimerkiksi kun nousee bussiin 14 kadetraalin edestä. Pysäkki on samalla puolella katua kuin kadetraali (=vastapäätä KFC:tä ja Kultahietikolle menevien bussien pysäkkiä).

      Varnan suurin basaari on Dr.Piskuliev kadulla. Löydät sinne kun seisot kadetraalin edessä selkä kadetraaliin päin ja lähdet vasemmalle.

      • noijhfuierui

        Moi! Tultiin kaksi viikkoa sitten Bulgariasta ja käytiin tuolla metrossa. Ja sinne tarvitsee tosiaan metro-kortin jota ilman ei sieltä mitään voi ostaa. Eli enää ei varmaan turistit sinne pääse, ellei satu hyvä tuuri ja joku lainaa korttiaan teille ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe