Suomelta meni joukemäki kulta

kulta kulta meni

Suomi olisi saanut kultaa joukkue mäessä jos ei olisi potkittu pois hyvää mäkimiestä.Johtajat vei suomelta kullan joukkue mäessä se on varmaa.Johtajille näille suurille mahtaville johtajille ei käy mitenkää eikä kukaan uskalla puhua mitään,kyllä sitä pitää nuolla isojen miesten puolta.Jos heikosti menee jollaki urehilijalla niin johtajia ei näy missään.Joukemäkiä kun käytiin ei urheiljia selostajat eivät puhuneet mitään pois potkitusta.Kaikki pelkää suurta urheaa johtajaa.Doopikista olisi pikästi asiaa ei viiti nyt panna

3

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fani.

      ..ei siinä mitään kultaa jaettu vaan MM-cupin voitto joukkuemäessä MM mitalit jaettiin silloin kun Ollikin oli mukana eli kolme viikkoa sitten.

      Muuten olen samaa mieltä,että voitto meni kun Harri Olli ei ollut mukana mutta sääntöjä pitää noudattaa niin tekee muutkin urheilijat.

      • khyyl

        Niinhän se kaikkien aikojen paras mäkikotka nykänenkin noudatti hyvin sääntöjä, ja sillä on sentää olympia kultaa!!!


    • HorrorFace

      Jätäs ne sienet väliin ens kerralla? ;>

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1883
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1365
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      951
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      863
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe