Kertokaa kokemuksia Naantalin Muumimaailmassa käyneet, missä kannattaa majoittua, mitä kannattaa huomioida`? Olemme Lapista ja haluamme mukavan, laadukkaan loman ensin kesänä Muumimaailmaan, suunnittelimme autojunaa Turkuun ja jossain hotellissa yöpymistä. Kiitos etukäteen.
Muumimaailmaan
2
1454
Vastaukset
- sipuli
Naantalin Kylpylä on hyvä paikka yöpyä. Tasokas hotelli/kylpylä, kiva myös lapsille. Kesällä liikennöi minijuna kylpylä-muumimaailma väliä. Voi ostaa kahden pvän lipun(muumimaailmaan) jos haluaa. Kylpylästä sitten lyhyt matka mennä seur. pvänä. Naantalin satama ihana ja idyllinen paikka kesällä, todellinen kesä-kaupunki. Ympäristö tosi kiva lapsille. Jos haluaa yöpyä Turussa Hamburger Börs on ok. Aivan torin laidalla, ihan keskustassa. Bussit kulkevat suoraan Naantaliin. Suosittelen kylpylää, koska keskusta ei niin kiva lapsille.
- Pinja
Kiitos arvokkaasta tiedosta, juuri tuo minijunajuttu ja kaikki!! Varailempas ensi kesälle meille huoneet sieltä ja autojunan Turkuun !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467595
- 334193
- 573695
- 503180
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons602507- 542388
- 512358
- 402329
- 162276