enemmän, ruoka vai juoma maidon tuloon?
kumpi
vaikuttaa
4312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ainakin minulla. Jos juo riittävästi, niin maitoa tulee myös kunnolla, mutta jos unohdan syödä jonain päivänä, niin se ei näytä vaikuttavan mitenkään.
Varmasti se ruokakin vaikuttaa, jos pitkään on huonolla ruualla, mutta ei siis ihan pari väliin jäänyttä ateriaa vaikuta (ainakaan minulla), mutta vähäinen juominen vaikuttaa aika nopeasti.
Minullakin juoma.
Mulla on kyllä ollut vaikutusta maidon määrään jo yhdenkin aterian unohtamisella. Toki juominenkin vaikuttaa, ja se syönkö riittävästi kalsiumia.
tärkeämpi etenkin kesällä kun muutenkin pitää juoda. Olen kuullut että esim. tee ja banaani on sellaisia että saavat maidon hyvin tulemaan :)