Ulkonäöstä

Tavallinen nainen

On sitä kyllä miehilläkin vielä että ulkonäköön tuijotetaan...Ei tietenkään yleistystä mutta...
Eräässä keskustelussa mainittiin että naisille pitää olla komea ja vähän renttumainen mies...
Omasta kokemuksesta ja näkökulmasta voin kyllä kertoa etten ikinä ole tuijottanu miehen ulkoiseen olemukseen vaan siihen mitä sieltä "sisältä" löytyy ja sitten vasta katsonut ulkonäköä.
Renttua en enää halua vaan seuraava mies on omilla jaloilla seisova mies joka osaa myös miesten hommia..
Itse olen tavallinen nainen jota ei enää elämän erikoisuudet viehätä vaan haluan sitä tavallista ja suhtkoht tasaista elämää viettää.
Jännä vaan että monet tuttavuudet esim.netin välityksellä kilpistyvät siihen että kun mies kuulee etten ole missään ihannemitoissa niin silloin ei enää kiinnostakkaan..
Ymmärrän sen että kyllä toisen ulkonäöstä on tykättävä kun ihmisen kanssa on suhteessa mutta on jotenkin pinnallisen oloista tuijottaa vain ulkonäköön..oli siinä sitten kyseessä mies vai nainen..Kommentteja?

6

1086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen tavallinen

      Niinhän ne miehet sitä kyselee sätissä. Sitten kun ja jos tapaa heitä, niin itse ovat rupsahtaneita kaljamahoja. Kaunista siroa naista ovat etsimässä. Live-elämässä sentään näkee ja kokee kaiken livenä. Komeita mutta yksinkertaisia on heidänkin joukossaan.
      Etsimällä oikeaa ei löydy, se tulee kohdalle vaikka maitokaupan kassalla.

      • Kaljamaha??

        Kyllähän niin sanotaan että etsimällä löytää.Pitää vaan nähdä vaivaa että löytää.

        Mutta minua jäi vaivaamaan että mikä tuo "kaljamaha" tarkoittaa??
        Itselläni on jonkin verran masua mutta se on kiinteä eikä ole tullut kaljan juonnista.


    • Tavallinen Mies

      toi sama kirjoitus koskettaa 100%;sti myös päinvastaistakin tilannetta.

    • Rumako?

      Kyllä miehet etsivät sutjakkaa naista ainakin minun kokemukseni myötä.
      Olimme kirjeenvaihdossa pitkään ja tutustuneet toistemme "sisimpään" melkoisen hyvin. Tuntui niinkuin molemmat olisimme hyväksyneet toistemme henkiset puolet. Sitten kaverini lähetti minulle kuvansa ja minulta kesti muutaman päivän ennekuin "totuin" hänen kuvaansa, mutta totuin kuitenkin ja hyväksyin hänet sellaisena kuin hän oli. Minäkin lähetin oman otokseni hänelle eikä kovin kauaakaan kestänyt kun sain tulleeni "heitetyksi roskikseen". Kirjeenvaihtomme loppui siihen paikkaan. Minun mielestäni hän ei ollut kuin ihan tavallisen näköinen mies. Itseänikään en ihan menninkäisenä pidä, ja vaikka kukaan ei kaunottareksikaan ole haukkunut, niin silti ihmettelin kelpaamattomuuttani hänen ulkomuotoansa ajatellen.
      Se siitä kuitenkin. Loppu tuli ja mielipiteeni on että miehet eivät ulkomuodoltaan Misseistä poikkeavaa juurikaan arvosta.

      • ems

        Tosi juttu, joskus kun kuuntelee miesten naureskelua naisten rungoista ja minkälainen "sen" pitää olla, tekisi mieleni ojentaa heille peili ja pyytää katsomaan omaa ulkokuortansa ilman vaaleanpunaisia aurinkolaseja. (Onko muuten miehillä olemassa kokovartalo peiliä)))?


    • mutsi

      mulle on käynyt aivan samalla tavalla kun sille yhdelle, kun lähetin kuvani, niin siihen loppu koko juttu...miehet luulee että ne voi näyttää miltä tahtoo, mutta vaatii naiseltä täydellisyyttä...naisethan esim. lapsia tehdessään eivät välttämättä palaa entiselleen, mutta miks miehet lihoo????tai muuten vaan rupsahtaa??sitä ei kyseenalaista kukaan...
      naisilla kun on toi keskustelutaito, niin miehet joissain vaaleanpunaisissa unelmissaan meinaa, että nainen näyttää varmaan upealta, kun osaa järkevästi jutustella, vaikka se on kyllä hieman toisin.....mutta se oikea tosiaankin voi tulla vastaan vaikka verotoimistossa:)))ei täällä!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6013
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2823
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe