vaalivilppiä !!!
elli-täydellinen
4535
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hävisivät silti. On saattanut jatkua myös aiemmissa vaaleissa - kuka tietää. Tosin yksittäisen vaalivirkailijan teoilla ei ratkaista mitään, mutta antaahan se ikävän kuvan suomalaisesta vaalijärjestelmästä.
On se noloa, että pitkään kunnalispolitiikassa ollut ikäihminen hairahtuu tuommoiseen, mutta kun kommunismi on verenperintönä, niin minkäs sille voi. Säälittelen!
Nimi ja kuva lehteen vaan.
Onhan nuo punikit harrastanut tuota jo aiät ajat.
60-luvulla soiteltiin listaa läpi ihmisille kotiin, jotka eivät olleet vielä käyneet äänestämäss, ja painostettiin uurnalle.
eteenpäin joten eiköhän seuraavissa vaaleissa heilläkin on kännykät käytössä ja niillähän saa tunnetusti virka-aikanakin tekstitellä vaikka kuinka paljon eikä siitä edes syytteeseen joudu. Olihan kummallinen äijä kun melkein heti asian naapurille kertoi eikä vasta muutaman vuoden päästä niinkuin taiteilijat ym vähäpukeiset tekee.