vakuutus

sunna

Onko näin,että raskaana oleva ei saa mistään matkavakuutusta jos joutuu käymään tutkimuksissa ulkomaan matkalla?

4

1231

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennen matkaa

      Matkavakuutus otetaan ennen matkaa joten vakuutus on jo voimassa jos joutuu käymään tutkimuksissa ulkomailla. Vakuutusta ei saa raskautta varten vaan matkalla tapahtuvaa sairastumista yms.

      • eli yleensä

        korvausta saa vain jos hoto/tutkimus- tai muut kulut ovat johtuneet sairaudesta joka alkoi matkalla (jos nimenomaan kys. matkavakuutuksesta). Jos vaiva oli jo tiedossa ei siitä yleensä saa korvauksia. Kannattaa lukea ne ehdot tarkkaan.


    • Raskaudesta matkalla aiheutuviin vaivoihin saattaa olla rajoituksia. Matkavakuutuksen tarkoituksena on näet kattaa tavallisimmat matkan aikana saattuvat äkilliset ja odottamattomat sairaudet ja loukkaantumiset. Raskaudesta aiheutuvien komplikaatioiden hoito voi olla kallista ja vakuutusyhtiön kannalta katsottuna vaikuttaa tuotteen kannattavuuteen ja kilpailukykyisyyteen.

      Tuotteissa saattaa kuitenkin olla eroja, joten on syytä tarkistaa useasta vakuutusyhtiöistä jokaisen kanta ja korvausrjoitukset raskauden suhteen.

    • vakuutus

      aig joka on voimassa myös ulkomaalla,jätä soitto pyyntö saat parhaan tarjouksen ja kattavan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      93
      1851
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      113
      961
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe