Olen törmännyt kerran asiaan nimeltä aurat. En tiedä uskoakko, mutta olen saanut vahvaa tieteellistä näyttöä että nämä aurat ovat materian omaa säteilyä. No, ihmisen silmäthän aistivat vain Uv- säteilyn ja infrapunan välissä olevia aallonpituuksia. Ja nämä aurathan ovat melko lähellä jompaa kumpaa päätä joten olisi hyvin mahdollista "Opettaa" silmä reagoimaan tähän säteilyyn. Se tieteellisestä paskasta. NYt haluaisin teidän, moiseen kykenevien mielipiteitä sekä kokemuksia. Kiitos.
Lisätietoja?
8
393
Vastaukset
- Marcel
Kuvittele, että olet yksin avaruudessa, maailmankaikkeuden keskellä. Ympärilläsi on vain "tyhjyys".
Tuo tyhjyys ei ole tyhjää. Se on samaa itsesi kanssa. Kehosi on ikäänkuin tiivistynyt tuosta "tyhjyydestä". Se osa mikä sinusta näkyy normaalille silmälle fyysisenä kehona on, energiaa kaikkein tiiveimmässä, elävässä muodossa.
Tuosta tiiveimmästä kehosi "laimenee" ulospäin mentäessä, muuttuen lopulta näkymättömäksi. Aurat ovat sitä osaa kehokokonaisuudessasi, jotka vielä juuri ja juuri voit harjaantuneella simällä nähdä.
Se kehomme osa, joka ei näy silmälle on meissä oleva Henki -olemus, joka on koko näkymättömän avaruuden kautta yhteydessä toisiin "tiivistyneisiin" Henkiin.
Olemme siis Henkiemme kautta yhtä.
No... saitko hyvän kuvan? - Sinulle
TIETEELLISTÄ näyttöä auroista ei voi olla kun on todistettu TIETEELLISESTI, että niitä ei ole olemassa, niin kuin lähes kaikki muutkin tällä palstalla olevat ilmiöt.
Mene sivulle www.skepsis.fi ja sieltä Ihmeellinen Maailma ja johan selkenee kaikki asiat. Aakkosellisesti kaikki mahdolliset "paranormaalit ilmiöt" selitetty TIETEELLISESTI. Myös aura.- Teppo Turisti
...ufon pienenä, sille ei ole tieteellistä selitystä, NIIN!!
- Sinulle
Teppo Turisti kirjoitti:
...ufon pienenä, sille ei ole tieteellistä selitystä, NIIN!!
Jokin valoilmiö tai vastaava väärintulkittu. jos kuitenkin näit pieniä vihreitä miehiä on kyse psykologiasta. Halusit nähdä niitä tai näit toden tuntuista unta tai... onhan niitä vaihtoehtoja.
- kaari
toki kaikki elollinen ainakin säteilee jonkinasteista energiaa,todistettu on tietteelisesti jne. Minä hokasin joskus murkkuikäisenä (nyt olen jo yli 30 ja nainen), että katsomalla tietyllä tavalla "ohitse" kohteen,esim. toisen ihmisen,saatoin nähdä (kyky on heikentynyt sitten murrosiän) hänen päänsä ympärillä väreilevää,yleensä puhtaan valkoista,joskus kellertävää,joskus punertavaa "ilmaa" , samanlaista kuin näkee joskus kuuman ilman väreilevän kesäpäivänä esim. seinän vieressä tai veden pinnalla. Hassua oli se,että tämä aura aina laajeni tai siitä lähti pieniä purkauksia sen mukaan,miten esim. kiihtynessti tai innostuneesti ihminen puhui. Jep,niin huvittelin katselemalla auroja monena tylsänä hetkenä esimerkiksi koulussa; silloin luulin,että kaikki voivat nähdä niitä,enkä edes tiennyt että sitä kutsutaan auraksi. :)Nyttemmin en oikein ilmeisesti pysty keskittymään tai jotakin,näe oikein kunnolla,vaikka joskus yrittäisinkin, elottomien esineiden ympärillä en muista nähneeni enkä ihme kyllä eläintenkään ympärillä,mutta mm huonekasvien ympärillä kyllä.
- Cuthalu
Voisi päätellä että aurassa ei ole mitään ihmeellistä, pelkkää kehosta lähtevää säteilyä tai jotain muuta vastaavaa.
- kaari
Cuthalu kirjoitti:
Voisi päätellä että aurassa ei ole mitään ihmeellistä, pelkkää kehosta lähtevää säteilyä tai jotain muuta vastaavaa.
niin minäkin sen ajattelen ja niinhän tiedekin sen selittää
- Marcel
Cuthalu kirjoitti:
Voisi päätellä että aurassa ei ole mitään ihmeellistä, pelkkää kehosta lähtevää säteilyä tai jotain muuta vastaavaa.
Pelkkää säteilyä? No mitäs se säteily sitten oikeastaan on?
Kyllä se on sitä samaa energiaa, joka on vain hienojakoisemmassa muodossa.
Ei se ole "pelkkää säteilyä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805029
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734668Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv832917Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232384Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.592025Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska201760- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131415- 1851318