vuokranantajani kehui että olen melkoinen peto maksamaan vuokraa. Moni ei kuulemma maksaisi niin isoa vuokraa niin kamalasta läävästä. Kiitteli kovasti että olen auttanut häntä jo kohta maksamaan asunnon velattomaksi. Siinä vaiheessa lennän kuulemma ulos kuin leppäkeihäs, mutta on kiva olla edes siihen asti avuksi. Mielelläni tietysti jatkaisin vuokranmaksua ja vuokranantajani rikastuttamista senkin jälkeen kun asuntonsa on velaton.
olen aika peto maksamaan vuokraa
Stupido
10518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hysteerisiä naurukohtauksia vähän väliä, kun neuvottelimme lainoista. Mutta nyt olen uuden 30-vuoden lainan ylpeä omistaja.
Kyllä on työkaverit huomenna kateellisia, kun kerron velkani määrän. Enää hieman mietityttää tuo tuleva putkistoaneeraus. No se on sen ajan murhe =)
Minä ainakin pelkään ihan hirveästi pankkia, pankinjohtajaa, lainaa ja remontointia, ylipäätään tuollaisia aikuisten juttuja. Asun mieluummin vuokralla. Samalla tulee hyvä mieli koska näin autan vuokranantajaa rikastumaan enkä itsekkäästi kartuta omaa omaisuutta.
pelkäänkö minä pankkia tai remonttia. Sanoin että en pelkää. Välittäjä sanoi että ei usko minua.
Niinpä marssin pankkiin ja otin niin paljon lainaa kuin mahdollista, ja ostin pahimman remonttipesän mitä löysin.
Näytinpä sille välittäjälle =)
mutta se on toki samaan hengenvetoon sanottava, että vielä tyhmempi olisit ollut, jos olisit jäänyt vuokralle. Se on ehkä typerintä mitä ihminen voi itselleen tehdä - itsensä pahoinpitelyn ohella.
Vuokralaiset ovat Suomen talouden moottori.
olla rikkaita vuokranantajiakaan. Älkäämme siis sättikö tuota köyhää kansanosaa, heilläkin on tehtävänsä tässä maailmassa kuten millä tahansa hyönteisilläkin.
on, joka heittää ulos stupidon, joka maksaa helvetisti enemmän vuokraa kuin muut markkinoilla vastaavasta kämpästä...
Tämä vuokraloordi on mitä ilmeisimmin asunut viimeiset 30 vuotta teltassa ilmaiseksi. Nyt on aika kerätä pitkän säästämisen tulokset!
vuokratyfny ei osaa kirjoittaa edes nimeään. Se on petomaani
kiitämme vuokralaisia, jotka ilolla maksavat sijoitusasuntomme omaksemme.