koira ei ole puurrut kumpaakaan.ei sakemannia
eikä isäntää. mtv3:n tekstitv.
eikä isäntää. mtv3:n tekstitv.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
vaan tehdä kaikista syntipukkeja.
Ihminen on pahin peto. Se selviää jo lynkkausmielialastakin. Miten raakalaisia ihmiset ovatkaan. Jos esim. venäläinen tappaa jonkun ihmisen, niin ei silloin kaikkia venäläisiä voi pitää syyllisinä. Tai kiinalainen, intialainen jne.
eikä varmaankaan oikaisua iltapäivä lehdissä
tule!
Edelleenkään rakkeja ei voi verrata ihmisiin, ei myöskään venäläisiin intialaisiin ja kiinalaisiin. Muista maista puheenolleen esim. arabimaissa koirat ovat alinta saastaa ja täysin arvottomia elukoita ja niitä kohdellaan sen mukaan- eli oman arvonsa mukaan.
ymmärrät...
Että pelkosi on kaiken tämän vihan takana!
joopa joo
Kirjoittanut: niimpä niin 19.3.2008 klo 06.14
Edelleenkään rakkeja ei voi verrata ihmisiin, ei myöskään venäläisiin intialaisiin ja kiinalaisiin.
** Eikö sinun mielestä venäläiset ja intialaiset ole ihmisiä? Kertoo paljon sinun henkisestä kehityksestäsi**
intialaiset...??
Kait se normaalitilanteessa olisi kuitenkin purrut?
noita koiria näkee lenkillä kaiken rotuisia
joilla on noita mielenhäiriöitä. meidänkin
koiran kimppuun on käynyt yksi karjalankarhukoira
ja ajokoira.kait niillä oli sit normaalitilanne.
suoraan päälle vain.
Porin rottweiler: Ei puremia, ei vammoja
(Päivitetty: 21:00) (18.03 19:56) Porin poliisista täsmennetään maanantaiaamuna Itä-Porissa sattunutta rottweilerin hyökkäystä. Aiemmin uutisoitiin, että koira puri niin saksanpaimenkoiraa kuin tämän omistajaakin. Asiaa tutkivan ylikonstaapeli Markku Aallon mukaan tilanteessa tapahtui kontakti, mutta rottweiler ei purrut kumpaakaan. Aalto pitää tapahtunutta kaikkiaan valitettavana vahinkona. Rottweilerin ulkoiluttajaa epäillään edelleen järjestyslakirikkomuksesta, sillä koira ei ollut talutuksessa tapahtumahetkellä. Lue lisää huomisesta SK:sta!
ja siitä pienellä oikaisu IL:n sivuilla, kun ei oo myyvä otsikko...
Ikäväähän näissä "uutisissa" ja niiden oikaisuissa on se, ettei kukaan muista jälkeenpäin sitä oikaisua.
On tutkittu, että ihmisten mieliin jää vain se uutisena pidetty juttu, mutta vaikka he lukevat oikaisun, ei jälkeenpäin sitä muisteta.
Eli parin vuoden päästä todennäköisesti kuulemme muisteluita, että "kun sen elimäen tapauksenkin jälkeen heti seuraavana päivänä sattui samanlainen, rotikka siinäkin".... harmillista, mutta näin se on.
Jos on lusikalla annettu, ei kauhalla voi vaatia.