Hei,
onko kenelläkään patikointikokemusta Gardajärven pohjoispuolella (max. 100 km Gardajärveltä) olevista patikointireiteistä? En tarkoita järven länsipuolen Monte Baldon reittejä vaan pohjoissuunnassa olevia.
Tarkoituksenamme on tehdä muutaman tunnin patikointi toukokuun lopussa. Alppipatikointia olen aiemminkin harrastanut mutta netissä ja kirjallisuudessa vastaantulevat reittiehdotukset ovat useinmiten muutaman päivän mittaisia emmekä haluaisi välttämättä palata samoja polkuja takaisin.
Kiitos kommenteista jo etukäteen!
Traveller
Vuoristoon päiväpatikalle
2
1005
Vastaukset
- kuullut tehtävän
Rivasta kuulemma pääsee vaivattomasti vuorille patikoimaan, reittikarttoja saa Rivan matkailuinfosta. Madonna di Campiglio ei ole kaukana ja sehän on jo sitten aivan upeta vuoristoa tuohonkin tarkoitukseen, sinne taitaa joku matkatoimistokin Suomesta tehdä vaellusmatkoja. Mutta jos haluaa vaeltaa vain muutaman tunnin päivässä taitaa tuo Riva olla mainio asumispaikka.
- Gardatraveller
Kiitos viestistäsi! Olen kuullut itsekin puhuttavan tuosta Madonna di Campigliosta. Taidankin ottaa sen seudun tutkimuksen alle. Paikka ei ole liian kaukana etteikö sinne autolla aamusta ajelisi ja päivän patikoiden merkeissä viettäisi.
Kiitos!
Gardatraveller
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854950- 432666
- 932633
- 1982370
- 1331939
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj251913- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161471Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3571271Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51219