Menettääkö tv:n????

Ennen kerrottiin, että tulee takautuvat maksut ja menettää tv:n valtiolle, mites nyt? TV-maksut.fi "tarjoo" maksimissaan 500 eur maksut sakkona, muttei puhu mitään tv:n menetyksestä!
2574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siitä oli jossain haastattelussa mainittu että ei nykyään takavarikoida telkkua tv-luvattomuuden takia. Rapsut kyllä tulee......jos jää kiinni.

Äänestä

menettää tv valtiolle. Pääsis helposti eroon tosta vanhasta analogitöllöstä kun lupatarkastajat veis sen pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv-maksu.fi kirjoitti:

Ennen kerrottiin, että tulee takautuvat maksut ja menettää tv:n valtiolle, mites nyt? TV-maksut.fi "tarjoo" maksimissaan 500 eur maksut sakkona, muttei puhu mitään tv:n menetyksestä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu