Naispoliisi soluttautui huumejengiin

Helsingin huumepoliisia vellovan skandaalin yksi sivujuonne näyttäisi olevan tyrmistyttävä.Asianajajien piirissä kiertää sitkeä juttu,että naishuumepoliisi olisi ollut usean vuoden seurustelusuhteessa huumejengiin kuuluneeseen henkilöön.Naispoliisi pääsi seuraamaan liigan toimintaa,aina kätköpaikoille asti ja otti osaa rikolliseen toimintaan,samalla kun ilmoitti havainnoistaan esimiehilleen.
91200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ruotsissa ja melkein kaikissa EU maissa.

Äänestä

Olisiko tuo nyt suuri yllätys?

Nainen on nainen, on se sitten poliisi tai ei.
Ainahan naisia on rentut ja roistot kiinnostaneet.

Naispoliisi on varmasti märkänä ja "hame korvissa" jo pelkästä ajatuksesta:
Wau se on tosi rikolinen eli "huumeparoni" ja kun päälle tulee vielä kiinnijäämisen pelko.
Poliisihutsu on valmista kamaa, reidet aukeaa ja suu lypsää:)

Äänestä
  • Hei naiset, pistäkäähän tälle törkimykselle, joka taitaa olla se palstan vakiohäirikkö, takaisin.

    Äänestä

  • ei yllätä kirjoitti:

    Hei naiset, pistäkäähän tälle törkimykselle, joka taitaa olla se palstan vakiohäirikkö, takaisin.

    Eihän tuo kaikkiin naisiin päde, mutta aivan varmasti 70-80% se pätee!

    Vain feministi väittää muuta!

    Taidat olla se kanervasta kannellut häirikkö!

    Äänestä

Jos oli poliisi, miksei asiaan puututtu vai sitä puuttumattomuuttako nyt tutkitaan?

Äänestä

Helsingin Huumerikosyksikössä ei kovin montaa naista ole töissä...eikä kovin hemaisevia ainakaan, epäilen kovin tarinan aitoutta;)

Äänestä
  • Kyllä jokainen näkemäni poliisinainen, on sen näköinen, että jätän suosiolla väliin:)

    Äänestä

  • ei varmasti kirjoitti:

    Kyllä jokainen näkemäni poliisinainen, on sen näköinen, että jätän suosiolla väliin:)

    joukossa, vaikka olenkin nainen niin myönnän sen.

    Ainakin LP:llä oli ABC:lla kerran partio, jonka naispuolinen ei häviäisi misseille.

    Miehet ovat varmaan asiakkaina yllättyneitä, kun se tulee sakkolappuja kirjoittelemaan....

    Äänestä

  • Eihän tuossa viestissä sanottu oliko vai eikö. Jos olikin vain "tavallinen" naispoliisi tai jonkin toisen huumeyksikön pollari

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wouva kirjoitti:

Helsingin huumepoliisia vellovan skandaalin yksi sivujuonne näyttäisi olevan tyrmistyttävä.Asianajajien piirissä kiertää sitkeä juttu,että naishuumepoliisi olisi ollut usean vuoden seurustelusuhteessa huumejengiin kuuluneeseen henkilöön.Naispoliisi pääsi seuraamaan liigan toimintaa,aina kätköpaikoille asti ja otti osaa rikolliseen toimintaan,samalla kun ilmoitti havainnoistaan esimiehilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu