liitin ei sovi

Mikä liitin laitetaan subbarin terminaaliin? RCA tuntuu liian löysältä tai sitten en osaa sitä laittaa oikein.
Kiitos asiallisista vastauksista.
2308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osaan niistä käy sellainen ns. banaaniliitin ja yleisin ratkaisu on vain laittaa paksun johdon kuorittu pää siihen.

Äänestä

Ainoo mihin se RCA menee on ohjelmalähteisiin tai vahvistimien väliin! Subbarille vaivistimesta sit normaali ja - johto johin voi halutessaan pistään banaanipään, mutta ei pakollinen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amatoori kirjoitti:

Mikä liitin laitetaan subbarin terminaaliin? RCA tuntuu liian löysältä tai sitten en osaa sitä laittaa oikein.
Kiitos asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu