Mikään seikka ei edes kokonaisuutena puolla Gustafssonin syyllisyyttä. Mikä oli se tärkein seikka, mikä muka osoitti kiistatta hänen syyllisyytensä?
NG oli selkeästi syytön, joten
turautapa Persläpi taas.
2189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
viittaa siihen että äitisi ihan vakavissaan sinut teki, pelle!
Tekijällä oli kaksi kättä ja jalkaa ja hänen on täytynyt olla Bodomilla ns. murhaniemessä 5.6.1960. Kaikki siis täsmää Nils Gustafssoniin.
Lisäksi kannattaa huomioida Tuomisen oikeudessa esittämä huomautus siitä, että Nissen tarinassa "ei täsmännytoikein mikään". Tällä Tuominen tarkoitti vammakuvausta. Piirtäkääpä hyvät ihmiset ihmiselle toistakymmentä puukonviiltoa yhteen pääkuvaan ja toiseen 3-4 puukonjälkeä, plus ruhjevammoja sekä pandasilmät. Sanomattakin on selvää, että näin valtava ero vammakuvauksessa 45 vuoden jälkeen kertoo syyllisyydestä. Varsinkin se pandasilmien unohtaminen on anteeksiantamatonta.