Historia ei silloin kovasti kiinnostanut katsellessani opettajan kauniisti kaartuvaa lantion muotoa. Mietin enemmänkin muotoilun kannalta miksi historian opettaja on seksikkäämpi kuin matikan opettaja.
Historian opettaja Laina liikkui edessämme opetustyöhönsä vajonneena jotain antiikin aikaan liittyvää kertoen, josta en muista enää mitään.
Lainalla oli aina yllään jakku, milloin minkin värinen. Pakkomielteeni alkoi kerran kun saavuin kesken välitunnin luokkaan ja Laina oli poimimassa lattialle pudottamiaan kirjoja ja vihkoja. Laina oli niin keskittynyt puuhaansa ettei huomannut minua eikä sitä kuinka jakun helma nousi paljastaen salaisen maailman hameen alta. Ohikiitävän hetken aikana ehdin rekisteröidä kaiken näkemäni. Lainalla oli Anttilan kuvastoista tutut haarakiilalliset sukkahousut ja niiden alla valkoiset pikkuhousut. Näky oli sanoin kuvaamattoman kiihottava.
Laina ei myöhemmin voinut olla huomaamatta katsettani, joka seurasi taulun sijasta hänen lantionsa liikkeitä. Ryhdyin pikkuhiljaa tuijottamaan julkeasti Lainan lantion seutua enkä siirtänyt katsettani silloinkaan kun hän katsoi minua silmiin. Tämä silmäpeli kiihotti entisestään. Kerran tällaisessa tilanteessa tunsin kuinka jäykistyvä kaluni oli jäänyt pahaan asentoon. Korjasin sen asentoa muinamiehinä ja nautin tunteesta joka syntyi veren virratessa paisuvaiseen. Laina joka oli huomannut manööverini katseli hetken ikkunasta ennen kuin jatkoi.
jatkuu
MUODOT
Etupenkillä
4
17128
Vastaukset 4
- sori : DDDD
vaikutat peräkammarin pojalta jostain Velkuasta,joka kävi kansakoulua joskus 50- luvulla ja jolla on joku sukkahousufetissi :DD
- ..mitä
sitten, vaikka oliskin..!?
- on oppinut
..mitä kirjoitti:
sitten, vaikka oliskin..!?
vielä juuri jostain jenkki leffasta sanan so........ siistiä :)
- okiuh
lisää tota ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941365
- 781123
- 49817
- 58752
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste157739- 37668
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi61664Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?85651Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16640Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24571