Historia ei silloin kovasti kiinnostanut katsellessani opettajan kauniisti kaartuvaa lantion muotoa. Mietin enemmänkin muotoilun kannalta miksi historian opettaja on seksikkäämpi kuin matikan opettaja.
Historian opettaja Laina liikkui edessämme opetustyöhönsä vajonneena jotain antiikin aikaan liittyvää kertoen, josta en muista enää mitään.
Lainalla oli aina yllään jakku, milloin minkin värinen. Pakkomielteeni alkoi kerran kun saavuin kesken välitunnin luokkaan ja Laina oli poimimassa lattialle pudottamiaan kirjoja ja vihkoja. Laina oli niin keskittynyt puuhaansa ettei huomannut minua eikä sitä kuinka jakun helma nousi paljastaen salaisen maailman hameen alta. Ohikiitävän hetken aikana ehdin rekisteröidä kaiken näkemäni. Lainalla oli Anttilan kuvastoista tutut haarakiilalliset sukkahousut ja niiden alla valkoiset pikkuhousut. Näky oli sanoin kuvaamattoman kiihottava.
Laina ei myöhemmin voinut olla huomaamatta katsettani, joka seurasi taulun sijasta hänen lantionsa liikkeitä. Ryhdyin pikkuhiljaa tuijottamaan julkeasti Lainan lantion seutua enkä siirtänyt katsettani silloinkaan kun hän katsoi minua silmiin. Tämä silmäpeli kiihotti entisestään. Kerran tällaisessa tilanteessa tunsin kuinka jäykistyvä kaluni oli jäänyt pahaan asentoon. Korjasin sen asentoa muinamiehinä ja nautin tunteesta joka syntyi veren virratessa paisuvaiseen. Laina joka oli huomannut manööverini katseli hetken ikkunasta ennen kuin jatkoi.
jatkuu
MUODOT
Etupenkillä
4
17128
Vastaukset
- sori : DDDD
vaikutat peräkammarin pojalta jostain Velkuasta,joka kävi kansakoulua joskus 50- luvulla ja jolla on joku sukkahousufetissi :DD
- ..mitä
sitten, vaikka oliskin..!?
- on oppinut
..mitä kirjoitti:
sitten, vaikka oliskin..!?
vielä juuri jostain jenkki leffasta sanan so........ siistiä :)
- okiuh
lisää tota ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902429Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1402178Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132028- 1711540
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala449786- 51647