Ollaan menty kihloihin kullan kanssa, oon iloinen asiasta, mutta mua vaivaa epäilys, että kundini kosi vain sen takia kun olen raskaana. Hän kosi päivä sen jälkeen kun olin kertonut raskaudesta. Olemme olleet yhdessä 9kk. Kuinka saisin keskustella asiasta loukkaamatta kultsin tunteita?
Kihloissa
2
1105
Vastaukset
- ennen vastauksia
Oliko raskaus vahinko vai olitteko tietoisesti suunnitelleet yhteistä tulevaisuutta ja ajatelleet, että lapsi saa tulla kun on tullakseen? Mitä kihlautuminen merkitsee teille -ennakoiko se naimisiinmenoa vai onko se vain merkki suuremmasta sitoutumisesta? Jos jälkimmäinen vaihtoehto pitää paikkaansa, ymmärrän kyllä miesystäväsi halun kihlautua.
- jul123
Kyllähän kihlaus on lupaus avioliitosta. Avioliitossa sitoudutaan nimenomaan siihen ihmiseen, jolta lupaus kysytään. Tulevaan lapseen side on AINA, halusit tai et, koska isä on lapsen isä.
Kosiminen osoittaa halua sitoutua sinuun. Sinähän kundisi parhaiten tunnet. Keskustelkaa yhdessä ilman ennakkoluuloja asiasta. Siinähän asiat selviää.
Minä en osaisi antaa mitään yksittäistä syytä kihlojen syyksi, mutta kylläkin jokin asia saattaisi vaikuttaa päivämäärään joko nopeuttavasti tai hidastavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?56849- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255683Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10680Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58644Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol72609