Miten ootte pärjänneet

Täällä on pärjätty ihan kyvin koska eihän sieltä tullut mitään hyvää katsottavaakaan. Mukavan rauhallista on ja ei tarvitse kumppaninkaan kanssa tapella mitä katsotaan.
Nyt ainakin tuntuu siltä ettei sitä Boxia osteta ikinä. Painavin syy on ettei sieltä tule mitään hyvää ja uutisistakin tulee vain negatiivista asiaa.

Jaksamisia muillekkin tölläämättömille ja elämässä on tärkeämpääkin tekemistä kuin tuhlata se elämä TVhen.
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Naapuri laittaa paperipusseihin illan ohjelmat ja antaa ne minulle aamulla. Katselen sitten jouten ollen ohjelmat sieltä paperipussista. Hyvin näkyy. Ei tarvitse Zigipokseja eikä littunäyttöä. Paperipussinauhoitus on hyvä ratkaisu. Kai bonjasitte, kai? Ehkäpä ei.

Äänestä

Ihan hyvin. Radiosta tulee uutiset, usein monipuolisemmat kuin mitä tv:stä. Sitten on tietysti Ylen Areena käytettävissä, vaikka en kovin paljon sieltä mitään katsele.

Äänestä

Paremmin kuin arvasinkaan. Odotin edes jonkinlaisia vieroitusoireita, mutta ei niitä ole ollut. Huvikseni katselen vielä tv-ohjelmaoppaita nähdäkseni "mitä menetän". Toistaiseksi ei ole tullut sellaista vastaan. Kirjoja on tullut luettua enemmän ja dvd-kirjastoni riittää vielä pitkäksi aikaa.

Yle ei ole osannut edes uutisiaan laittaa toimivaksi streamiksi (saatika tiedottaa siitä). Tiedän monta, jotka eivät saa Areenasta uutisia näkyville vaikka kaiken muun roskan saa. Sentään nelonen ja MTV3 osaavat tämän homman. Ja onneksi myös tarjoavat vaihtoehdon televisiottomille.

TV on tuossa käsivarren mitan päässä pölyttymässä. Enää sieltä ei näy edes lumisadetta. Kohta viedään varastoon tuo uskollisesti palvellut ensimmäiseni - ja viimeiseni. Ja nyt pääsiäisen viettoon!

Äänestä

Hyvin on pärjätty.

Paljon on vielä DVDitä katsomatta, kirjastostakin löytyy yllättävän hyvin erillaisia DVDitä.

Netistä saa uusimmat uutiset.

Hyvin menee, suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilman telkkua kirjoitti:

Täällä on pärjätty ihan kyvin koska eihän sieltä tullut mitään hyvää katsottavaakaan. Mukavan rauhallista on ja ei tarvitse kumppaninkaan kanssa tapella mitä katsotaan.
Nyt ainakin tuntuu siltä ettei sitä Boxia osteta ikinä. Painavin syy on ettei sieltä tule mitään hyvää ja uutisistakin tulee vain negatiivista asiaa.

Jaksamisia muillekkin tölläämättömille ja elämässä on tärkeämpääkin tekemistä kuin tuhlata se elämä TVhen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu