Feikkaus

P N

Tuntuu olevan edelleenkin kiitettävän hyvä / huono menetelmä chatin ilmapiirin sotkemiseen.

Olen silloin tällöin nähnyt täällä juttuja siitä, enkä ole niiden todenperäisyyttä ja - kirjoittajien huolta kyseenalaistanut.

Nyt tänään, kun sellainen tapaus kohdistuu omaan
napaan ja varsinkin rekisteröityyn nimimerkkiin, se kolahtaa ikävästi.

Kypärään jäi pysyvä kuhmu. Sieluun vielä suurempi.

Olkaa varovaisia ystävät ja ennenkaikkea ihmisiksi.

PN

1

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chattaaja

      Jos chattaat yleiseltä koneelta, kirjastosta, koulusta..töistä... ym, tyhjennä aina sivuhistoria kun poistut.
      Sivuhistorian kautta voi seuraava käyttäjä plompsahtaa suoraan chathuoneeseen rekisteröitynä nikkinä!! Sisäinen posti on tietysti luettavissa ja käytettävissä kun kerran rekisteröitynä pääsee sisälle, ja ainakin ennen, siitä pääsi suoraan suomi24 postilaatikkoon myös. Nykyään ei taida toimia, vaan menee kirjautumisen kautta vaikka et kirjaudu ulos chatistä ennen postiin menoa.
      Elikkäs tämä on yksi keino 'feikata' toisen rekatulla nikillä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      49
      2938
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2711
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      37
      2420
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2159
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1539
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1225
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1203
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1050
    Aihe