esim. jos jostain kokonaisuudesta, haluaa ottaa vain jonkun osan... ajatellaan vaikka nuppineulaa ilmoitus taululta, jotta sen voi liittää johonkin toiseen kuvaan,niin miten toimia, että vain ja ainoastaan kyseinen kohde otetaan ja tallennetaan, lasso tool esim. mutta kun on rajattu niin miten tallennus.
miten saa
photoshopissa
1
413
Vastaukset
- Ohjelmissa
Likimain samalla menetelmällä. Aluevalinta jollakin valintatyökalulla, copy ja paste toiseen kuvaan tai uudelle tyhjälle pohjalle.
Esim. Gimp tekee homman: Save As New, jolloin leikkeestä tulee automaattisesti uusi kuva.Kun uudessa kuvassa on valkoinen pohja on kohde helppo irrottaa myöhemmin uutta käyytöä varten johonkin toiseen kuvaan.
Salaisuus on yksinkertaisesti Copy-Paste. Mielellään uutena layerina, jolloin kohdetta voi vapaasti siirtää haluttuun paikkaan ja asentoon siinä kuvassa, johon leike on liitetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27110054IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3257223Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851913Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1161620Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61491- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751169Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48959Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26818MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762