Suuronnettomuus jälleen hiuskarvan

http://news.sky.com/skynews/article/0,,30200-1310282,00.html

186 matkustajaa selvisi tuosta kohelluksesta vain lievillä vammoilla. Kyllä nyt pitäsi alkaa olla tyhmemmällekin selvää että halvalla ei saa hyvää. Huh huh !!
102297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jotkut niin inhottavat halpalentoyhtiöitä, että yölläkin vahtivat eiköhän ole sattunut mitään, jonka avulla voitaisiin yrittää mustamaalata Euroopan turvallisimpiin kuuvaa Ryanairia. Rahallako olisit saanut paremmat olosuhteet kentällä?

Äänestä

saa hyvää. Varmaan uutisessa mainitut kuusi lievästi loukkaantunutta olivat ostaneet lippunsa yhdellä sentillä ja ne, ketkä selvisivät ilman fyysisiä vammoja, olivat maksaneet enemmän?

Näinhän sen on oltava. Vai onko? Tuossa alla linkki kalleimman lentomatkan maksaneiden lennon päättymiseen. Saiko silloin kalliilla hyvää?

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/851209.stm

Äänestä

Joku Finnairin homostuertti.

Äänestä
  • Kato, kato...johan se pilitön poika löysi tiensä tännekin. Paloiko pullat pohjaan?

    Äänestä

Turma sattui, kun Charleroista Belgiasta lähtenyt lentokone laskeutui kaatosateessa ja tuulessa Limogesin lentokentälle Ranskan keskiosaan. Kone liukui noin 40 metriä ulos kiitoradalta.

Lentokenttäviranomaisten mukaan turma saattoi johtua kiitoradalle kertyneestä suuresta sadevesilammikosta.

Äänestä
  • Eikä mitään hämminkiä tullut ja kukaan ei edes kuollut!

    Äänestä

  • sattuu! kirjoitti:

    Eikä mitään hämminkiä tullut ja kukaan ei edes kuollut!

    Miksi näitä läheltä piti tilanteita sattuu Ryanairille tämän tästä?

    Äänestä

  • vakavaa kirjoitti:

    Miksi näitä läheltä piti tilanteita sattuu Ryanairille tämän tästä?

    taidatkin olla finnairin homostuertti kun kirjoittelet tommosta paskaa täällä.

    Äänestä

aika naurettava väite tuo "halvalla ei saa hyvää" tässä tapauksessa. ryanair on maailman kymmenen turvallisimman lentoyhtiön joukossa ja menee esim finnairin edelle. kuinka paljon ns. hyvien lentoyhtiöiden kuten sas: n sähläilyistä kuulee ja kuinka paljon niistä lennoista maksetaankaan?! ja harva yhtiökään sääoloille mitän mahtaa. huh huh..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varassa kirjoitti:

http://news.sky.com/skynews/article/0,,30200-1310282,00.html

186 matkustajaa selvisi tuosta kohelluksesta vain lievillä vammoilla. Kyllä nyt pitäsi alkaa olla tyhmemmällekin selvää että halvalla ei saa hyvää. Huh huh !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu