oikeasti merkitsen, ystäväni?
Mitä minä
sinulle*
573465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
the world to me.
”Om du var en tår i mitt öga,
skulle jag aldrig gråta,
för då skulle jag förlora dig”
Olet aamun ensiajatukseni ja aihe iltarukousteni, olet päivieni paiste ja synkän yön lohduttava loiste. Olet maailmani kirkkain hohde, olet rakkauteni kaunein kohde
Voiko tuon kauniimmin sanoa (nyyh)
Olet kaikkeni ystävä.
ajatuksissani, haaveilen jatkuvasti susta muussakin kuin ystävämielessä..ja mietin pääni puhki että mitä ihmettä sä mahdat tuntea mua kohtaan? meidän välit on uskomattoman läheiset mutta silti..en ole yhtään varma, oletko ihastunut tai jopa rakastunut siinä mielessä kuin itse olen. toisaalta tuntuu vahvasti, että tässä on kaikki ihan molemminpuolista, mutta kun olet mua parempi salaamaan tunteita..enkä uskalla kysyä. toivon vaan että jotain tapahtuu mikä kertoo vastauksen..
joka päivä.Usein huulilleni nousee hymy,sillä olen onnellinen että olen saanut sinuun tutustua.Kaipaan sinua ja läheisyyttäsi,lämpöäsi,ystävyyttäsi.Kumpa en koskaan menettäisi sinua!
sinä täytät ajatukseni.Olen ystäväsi ja toivon myös sinun olevan minun ystäväni,tuntevan samalla tavalla kuin minä.Toivon pääseväni sinua vieläkin lähemmäksi.Sieluusi asti.Olet minulle läheinen ja tärkeä.Luotan sinuun.Toivottavasti sinäkin luotat minuun.
Merkitset enemmän kuin koskaan uskoisitkaan.
Kun kohtaamme päivittäin moikkaan sulle huolimattoman iloisesti, vaikka oikeasti sisälläni leiskahtaa ja sydän pamppailee.
Kun seisot jonossa edessäni, yritän vain pysyä jaloillani, koska oikeasti haluaisin tarttua sinuun takaapäin ja suudella sun niskaa siitä mistä hiusraja loppuu ja iho alkaa.
Kun kuulen radiosta jonkin tunnelmallisen kappaleen, olen varma että laulun sanat kertovat juuri sinusta ja minusta.
paljon enemmän kuin saisit, ystäväni.
siun on hänneen ripustautua, hyvä ihminen? Siulla o tod.näk. uskollinen miesimmeinen kotonas. Uusavutonko?? Just niit pahimpii
ikävöidä ja rakastaa just niin paljon kuin haluan, jos ei tule vastarakkautta (niinkuin ei tulekaan), niin rakastetaan sitten yksin vaan. So what. Mutta taatusti rakastetaan, vaikka sydän menisi puhki! Ei tässä mitään kohdettakaan enää tarvita! Mä olen ollut jo niin kauan ilman kohdetta, että en osaisi enää sen kohteen kanssa ollakaan. Ja entisen kokemuksen perusteella vanha rakkaus kuolee siinä vaiheessa, kun uusi tulee:)
Terveisiä ystävälle!
enkä ole uusavuton! Mie oon ihan omillani toimeentuleva ja kannattalen siinä samalla muitakiii. Nih. Et semmonen tappaus!:)
hyppää sänkyyn vaan...heh
kaudesta saa vaan haaveilla. Vai riittäks siul pelkkä hymy?? Toivotaan nyt yhessä koko palsta, että sie löyvät jonkun, jolta saa pyyteetöntä rakkautta tai ainaski rakkautta monen moninsil pyyteil. Eiks sun miehes oo mittään?? En mie kettään neuvo, mut hätää kärsivä oli nuin ilmeinen.
Sinä taidat olla yks Hesan seudun idioottei??
ja jätä ne toisten hualet toisten hualiks. Onhan se hyvä kun on tommosii ku sie, joka ossaa ellää ihimisten laella:D
nyt miehet kiinnostaa? Itse taidat olla kierrätyskamaa ja idioottei. Mieti vähän, miten toisia nimittelet!
En ole kiinnostunut sinusta enkä siun miehestä, jos olen idiootti, ei ole sun ongelma. Onko Mikkeliin mänijöitä, juna mäni justiinsa ja sä jäit kyytistä:D
kautta. Kyl hyvännäköinen muija uuven rakkaan löytää ja sitä myöten onki sit siul kaikki klaaris. Uusavuttomat o pirskatin vaikeit. Osaatkos keittää ees potut??
tipankaan vertaa. Pidä se jos se sulle kelpaa.
keittää potut vaikka koko siun suvulle ja hyvät pihvit ja muut jälkiruuat samassa. Enkä tarvitse ketään. Minulla on kaikkea.
Mutta näille palstoille saa kyllä kirjoitella muutkin kuin sinä!
vaan sinulle.
ja sinä rupeat neuvomaan, miten minun pitäisi elää!!
Mieti vähän!
Olen pahoillani.
uusavuttomaksi, heh:) Mikä typerys!
Anteeksi! Mulla on yksi nainen, jota kaipaan, mutta se juna meni jol
kuollut? Onko löytänyt uuden ja/tai suksinut suohon?
kuuhun tai venukseen niin tai ihan toiselle galaksille? Mistä noita nykyajan naikkosia tietää mitä ne saa päähänsä?
jos sen juna jo meni, miksi et puhu imperfektissä tuosta naisesta?? Mie vaan kysyn?
sillä on jo..
r...s:)
en tarvitse ketään, enkä juuri mitään, mutta sydän jäi oven väliin...
palstan? Naiset eivät pysty rakastelemaan keskenään. Niiltä puuttuu elin, ja se on vaan plat vasten plat. :DD
Ottakaamme siis opiksemme, että tämä palsta on tarkoitettu vain ja ainoastaan yhdelle kirjoittajalle, mikä on täten todistettava, MOT.
Pysykäämme siis täältä kaukana.
aprillia!!
minä olen.
Rakkautta tarvitsevia ihmisiä on monia.:) :)
Rakkautta tarvitsevia ihmisiä on monia.
ei kiinnosta enää..
vastarakkautta niin paljon kuin tarvitset ja vielä sitäkin enemmän.
Sinut erottaisin vaikka miljoonien joukosta!
Ainakin luulen ja toivon niin.
Ainakin luulen niin ja toivon sitä. Tämä tuli varmaan monta kertaa, kun näytti ettei se lähtenyt ollenkaan. Sorry!
oikeinko??
sinua kohtaan kulta.
jag älskar dig.
ollenkaan? Kannattaako munkaan tykätä sinusta?? Olenko vain kynnysmatto, miltä vaikuttaa??
joo niin oletkin:)
jos loukkasin sinua.
kumpi se teistä kahdesta mun tappelukaveristani on, mutta hauskaa oli joka tapauksessa. Anteeksi vaan itsellesi/itsellenne! Ei tämä tunteita ja ystävyyttä mihinkään suuntaan heilauttanut ainakaan tällä muijalla:)
voi olla tosi paha suustaan, kuten huomaamme! Ja anteeksi vaan, jos loukkasin!
rullattais matot, väännettäis musa täysille ja laulettais karaokea ja tanssittais, vai mitä:)
http://www.youtube.com/watch?v=XH3vvXi8k8M&feature=related
niin tutulta. Et varmaan ole, se on vain tunne.
miullekkin?? Eiks siul olekki alathi monnii miehii kierroksessa, mussuposkipulu
rakkaist rakkaimpasi: DDD
Oikeinko??
ei oo