ilmainen

ohjelma? löytyykö sellasta hyvää?
6405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

löytyy, ilmainen kuvanmuokkailu ohjelma

Äänestä

Gimp on monipuolisin.

Riippuu mitä sitten loppujen lopuksi tarvitsee.
Jotkut enemmänkin kuvankatseluun ja tiedostojen järjestelyyn, mutta käsittelyominaisuuksiakin löytyy.
PhotoFiltre, Paint.NET, Pixia, Picasa, IrfanView.

Äänestä
  • Ovat vaikeita. Olenkin päättänyt jättää kuvani muokkaamatta.

    Äänestä

  • minäkin sanon jotain... kirjoitti:

    Ovat vaikeita. Olenkin päättänyt jättää kuvani muokkaamatta.

    Kuvien muokkaaminen on nykyisin vaarallisen helppoa.
    Esimerkiksi ryhmäkuvista voi poistaa epämieluisat henkilöt tai vastaavasti lisätä niihin "sopivia" henkilöitä.

    Äänestä

digikamera, sen mukana tulee myös ohjelmat kuvien muokkaukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvanmuokkailu kirjoitti:

ohjelma? löytyykö sellasta hyvää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu