Myydäänkö 15v?

Eli ihan stadin proairsoft liikkeestä kun ostaa sähkökäyttösen pyssykän niin pitääkö olla huoltaja mukana? Vai riittääkö kenties jonkunlainen lappu?

Kiitos :)
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äiskä mukaan, se on varmin tapa. On ollut myös kertoja kun liikkeestä on soitettu vanhemmille että onko lapsellanne lupaa ostaa sitäja sitä asetta. Joskus jonkun kaupan (saatto olla nemesis) sivuilla taisi olla iha tulostettava lupalappukin mutta ei taida olla enää.

Äänestä

Luulisin että huoltajan/-jien allekirjoittama lappu siitä että saat ostaa AS-aseen yms. riittää.

Äänestä
  • vaan lappu pyytää, kun ei tuota mammaa jaksaisi ottaa yhtään mihinkään mukaan -.-

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiskä mukaan? :O kirjoitti:

Eli ihan stadin proairsoft liikkeestä kun ostaa sähkökäyttösen pyssykän niin pitääkö olla huoltaja mukana? Vai riittääkö kenties jonkunlainen lappu?

Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu