Minkä ikäisenä?

..tiesit olevasi homo? tai minkä ikäisenä arvelit olevasi? Miten ilmeni?
113525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Varmaan 8 ikaisena,tiesin jo silloin mikalainen taipumus minulla on s/m

Äänestä
  • ihan varmasti 9v kun kaveri paljasti pikkupippelini terskan paljaaks kädellään ja sillon tiesin et runkkaus pojan kans on mun juttujani ja sit myöhemmin kaikki muu

    Äänestä

Olisko ollut 9-10v. 15v pystyin täysin hyväksymään mikä olen ja tulin kaapista ulos. Siitä lähtien olen ollut onnellisessa homosuhteessa. Olen nyt 32v.

Äänestä
  • Olin 14 kun tuntematon mies vei mut julkiseen vessaan ja alkoi imeä. Tajusin, että pippelillä voi tehdä muutakin kun pissiä. Kun tarkemmin muistelen niin monet seikat viittasivat siihen, että olin kiinnostunut miehistä jo kansakouluiässä, siis alle 10 v.

    Äänestä

  • bayman kirjoitti:

    Olin 14 kun tuntematon mies vei mut julkiseen vessaan ja alkoi imeä. Tajusin, että pippelillä voi tehdä muutakin kun pissiä. Kun tarkemmin muistelen niin monet seikat viittasivat siihen, että olin kiinnostunut miehistä jo kansakouluiässä, siis alle 10 v.

    ...siis mitkä seikat viittasivat?

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    ...siis mitkä seikat viittasivat?

    Mun lapsuudessa poliisit ja armeija käytti vielä saappaita ja saapashousuja. Mä en saanut silmiäni irti näistä tosimiehistä. Ja lehdissä tuijotin ratsupoliisi Kingiä ja Rip Kirbyä. En edes lukevut sarjisten tekstiä, vaan katselin kuvia. Ymmärsin, että asiassa on jotakin vikaa mutta katselua oli jatkettava, vaikka salaa. Vuosia myöhemmin, kun asuin Moskovassa, kuljin usein Frunzen sotilasakatemian nurkilla jossa liikkui nuoria upseerismiehiä - tietysti saappaissa ja saapashousuissa. Jos sais kerran reissullansa.....

    Äänestä

  • ja saappaat kirjoitti:

    Mun lapsuudessa poliisit ja armeija käytti vielä saappaita ja saapashousuja. Mä en saanut silmiäni irti näistä tosimiehistä. Ja lehdissä tuijotin ratsupoliisi Kingiä ja Rip Kirbyä. En edes lukevut sarjisten tekstiä, vaan katselin kuvia. Ymmärsin, että asiassa on jotakin vikaa mutta katselua oli jatkettava, vaikka salaa. Vuosia myöhemmin, kun asuin Moskovassa, kuljin usein Frunzen sotilasakatemian nurkilla jossa liikkui nuoria upseerismiehiä - tietysti saappaissa ja saapashousuissa. Jos sais kerran reissullansa.....

    silloin aikanaan minuakin kiinnosti. Jotenkin tuntui, että niiden käyttäjät on tosi miehiä. Tarinassani on samaa kuin sinullakin -- Moskovan sijaan oli Varsova. No hankinpa itsellekin pussihousut ja saappaat ja niitä joskus jaloissani pidän. Ja ai että se jotenkin tuntuu messevältä. En ole varsinaisesti homo vaan bi. Avioliitossa ja jo lastenlapsiakin. Nuorena poikasena yks kaveri yritti väkisin tolkottaa mulle, että ollaan homoja, mutta ei se ihan niin yksinkertaista aina ole, sillä biseksuaalisia taitaa olla melkein enemmistö..

    Äänestä

13 vuotiaana tiesin olevani homoseksuaalinen kaveri kun tapasin kundin joka iski mutt uima-stadionilla ja vei himmeensa.Hän opetti minulle sen kaiken alkujaan siitä asiasta mitä vanhempana tiedän olin toki aikaisemminkin ihastellut pullotuksia housun etumuksessa mutta pidin sitä silloin vain nuoren miehen fetissinä kaikenlaisesta seksistä,joskus 16 kesäisenä yritin olla tytön kanssa mutta kun olisi pitänyt peuhata niin "pikkuveikka" ei ottannu eteen ollenkaan.Sen jälkeen vain miesten kanssa viimeiset 32v.

Äänestä
  • Jo joskus 5-vuotiaana huomasin, että jotenkin pojat olivat alastomina kiinnostavampia kuin tytöt. Silloin se oli vielä normaalia lapsen uteliaisuutta ilman seksuaalisuutta, mutta murrosikäisenä seksuaalisuus astui mukaan joskus 13-vuotiaana. Silloin murtosiässä en enää ollut kiinnostunut ikäisistäni nuorista (enkä myöskään nuoremmista lapsista/nuorista), vaan aikuisista ja nimenomaan miehistä enemmän kuin naista. Mitä vanhemmaksi olen tullut, niin sitä vähemmän minua ovat kiinnostaneet naiset seksuaalisesti ja tätä nykyä pidän itseäni täysin homona.

    Äänestä

Siis joskus reilusti alle kaksikymppisenä tiedostin kiinnostukseni miehiin, myös omat elimet jotka liittyvät oleellisesti nykyiseen seksuaalisuuteeni kiinostivat,lulisin silloin kun sukupuolinen kypsyys alkoi nousta pinnalle. En vain kenellekkään uskaltanut kertoa enkä edes yrittää saada minkäänlaista kontaktia, johtui erittäin pienestä paikkakunnasta jolla asuin. Armeijan jälkeen sitten uskalsin kontaktejakin ottamaan lähinnä seuranhaku palstojen kautta ja kokeilemaan. Ympäristön paineita pelätessäni sorruin naissuhteeseen jota nyt jälkeenpäin katsoen ei olis kannatanu tehdä, toki siitä kaksi ihanaa lasta jotka jo aikuisia.
Tällä hetkellä voin sanoa olevani 100%sesti homo, en ole ollut naisten kanssa pienimmässäkään suhteessa 13 vuoteen. Toki tulen heidän kanssaan erittäin hyvin toimeen, mutta jos ilmenee että joku on kiinnostunut syvällisemmästä suhteesta laitan peruutusvaihteen päälle.

Äänestä

olla 5 tai 6 vanha kun tuijottelin työmiehiä ja muita miehekkäitä miehiä. Seksilehdestä luin joskus 8 tai 9 vuotiaana kaikki tarinat, mutta pian keskityin vain miesten välisiin tarinoihin. Noista lehdistä löysin myös selityksem, että olen homo.
En ole koskaan ollut naisen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä. kirjoitti:

..tiesit olevasi homo? tai minkä ikäisenä arvelit olevasi? Miten ilmeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu