Miten laittaa kutsuun että haluaisimme häälahjaksi rahaa uuden asunnon remonttia varten?
Kippoja ja kuppeja meillä on kaapit pulloillaan.
Häälahjaksi rahaa..
6
1803
Vastaukset
- tyyre
kas kun et laita että haluamme rahaa jotta voimme maksaa häät....
- sdölksd
en ihan ymmärrä tämän viesti tarkoitusta.
Me ainakin opsikelijoina juurikin pyydämme rahaa että saadaan häät maksettua eikä jouduta velkäkierteeseen. Vaikka meillä on jo lapsiakin, on astioita ja lakanoita ja kodinkoneita ihan liikaakin. Miksi niitä pitäisi väkisin vastaanottaa?
Hölmöähän se olisi.
tämä rahatoive on aika yleinen pyyntö nykyään, enkä ole kuullut että siitä kukaan olisi pahastunut. Jos on tarve antaa tavaraa niin kuka sitäkään kieltää..
ihan vaan että, toivoisimme häälahjaksi, että kartuttaisitten häämatkakassaamme, kun meillä on jo kaikkea mahdollista ja mahdotonta. Silti tuli kyllä lakanaa, pyyhettä, kippoo ja kuppii, mutta kyllä se häämatkakassakin karttu. Nykypäivänä sitä voi kyllä laittaa ihan mitä vaan. Onnea häihin ja avioliittoon olette sitten menneet tai menossa. Meidät vihittiin 22.3.2008. eli viikko takana onnellista avioelämää. :)
- rahaa
niin ei kannata järjestää kalliita häitä, koska lahjoina ei tule puoliakaan takaisin vaikka kaikki toisivat rahaa. Häillä on mahdoton rikastua.
Eli ehdotankin, että pidätte pienet häät perheen ja lähimpien kesken ja käytätte hää-budjetin remonttiin. Toki voitte vinkata lahjatoiveen sitten vanhemmille, että rahana paras.- Nimetön
Kirjoitat asiaa,täysin asiaa.Häät eivät voi olla mikään "alkurikastumisen" kohde.Vaaan hääjuhla.Eikä myöskään "omantunnon "paikkaus" tapahtuma".
- Ihan vain niin...
...että kirjoitat kutsuun, että mahdolliset muistamiset remonttitilillemme xxxxx-xxxx.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3146781Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653829- 2073096
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242787- 741922
- 1461682
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2101672Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201528Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631521- 891408