Miten laittaa kutsuun että haluaisimme häälahjaksi rahaa uuden asunnon remonttia varten?
Kippoja ja kuppeja meillä on kaapit pulloillaan.
Häälahjaksi rahaa..
6
1797
Vastaukset
- tyyre
kas kun et laita että haluamme rahaa jotta voimme maksaa häät....
- sdölksd
en ihan ymmärrä tämän viesti tarkoitusta.
Me ainakin opsikelijoina juurikin pyydämme rahaa että saadaan häät maksettua eikä jouduta velkäkierteeseen. Vaikka meillä on jo lapsiakin, on astioita ja lakanoita ja kodinkoneita ihan liikaakin. Miksi niitä pitäisi väkisin vastaanottaa?
Hölmöähän se olisi.
tämä rahatoive on aika yleinen pyyntö nykyään, enkä ole kuullut että siitä kukaan olisi pahastunut. Jos on tarve antaa tavaraa niin kuka sitäkään kieltää..
ihan vaan että, toivoisimme häälahjaksi, että kartuttaisitten häämatkakassaamme, kun meillä on jo kaikkea mahdollista ja mahdotonta. Silti tuli kyllä lakanaa, pyyhettä, kippoo ja kuppii, mutta kyllä se häämatkakassakin karttu. Nykypäivänä sitä voi kyllä laittaa ihan mitä vaan. Onnea häihin ja avioliittoon olette sitten menneet tai menossa. Meidät vihittiin 22.3.2008. eli viikko takana onnellista avioelämää. :)
- rahaa
niin ei kannata järjestää kalliita häitä, koska lahjoina ei tule puoliakaan takaisin vaikka kaikki toisivat rahaa. Häillä on mahdoton rikastua.
Eli ehdotankin, että pidätte pienet häät perheen ja lähimpien kesken ja käytätte hää-budjetin remonttiin. Toki voitte vinkata lahjatoiveen sitten vanhemmille, että rahana paras.- Nimetön
Kirjoitat asiaa,täysin asiaa.Häät eivät voi olla mikään "alkurikastumisen" kohde.Vaaan hääjuhla.Eikä myöskään "omantunnon "paikkaus" tapahtuma".
- Ihan vain niin...
...että kirjoitat kutsuun, että mahdolliset muistamiset remonttitilillemme xxxxx-xxxx.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204984
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861772Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2891636Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741584Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561448Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351217Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21191Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121180Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041129Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi691121