joulutoriin syydetään fyrkkaa 100000 € sponsoreilta saman verran, mutta ei ole varaa palkata vanhuksille ulkoiluttajia? Tamperelainen erikoisuus, numero uno!
Toinen erikoisuus, meillä on por-ja apulaispormestareita 4 ja vielä pääpormestari mieltä ettei pormestarin valintaa voi jättää kansalaisille?
Ihmetyttää tämänkokoisessa kaupungissa, noi on takuulla jotain hyväveli-periaatteella jäjestettyjä suojatyöpaikkoja.
Ystäviä oli Japanista käymässä ja ihmettelivät noita sisääntulo väyliä ja ajattelivat että nyt tullaankin isoon kaupunkiin, kerroin sitten että tässä tämä Keskustori ja meilla on 4 pormestaajaa niin he nauroivat katketakseen : "Meidän kaupungissa on pelkkä yliopisto-alue samankokoinen ja yhtä paljon ihmisii kuin koko tässä kaupungissa ja hyvin ovat tullet toimeen ilman ensimmäistäkään pormestaajaa, hahhahhahhahihhuuu."
Että näis käy kun jutut hiukan karkaa käsistä...
Tampere on muutenkin aivan merkillinen paikka kunnallispolitiiikan suhteen ja mä aion ainakin jättää tämän kylän heti kun vaan tulee mahdollisuus EIKÄ tule ikävä.
Olen nyt seurannut tätä tuohua "suu auki" noin 8 vuotta ja hullummaksi vaan menee...
Aika erikoista hehheehiihiiihihihiii.
Hyvin menee mutta menkööt.
Tässä aika erkoisuus
Tampereelta...
3
1292
Vastaukset 3
- Koiranomistaja Nokialta
Älä kuitenkaan muuta Nokialle, kun kaupunginjohtajakin on taas palannut lomaltaan.
- oma palstakin
löytyy sellainenkin keskustelualue jossa käsitellään Pirkanmaan ja Tampereen asioita. Ei tartte tänne yleiseen sössöön näitä viestejä tuupata.
- tuo lukutaito on
on vähän noin ja näin, palstan nimi on paikalliset erikoisuudet ja toi mistä kirjoitin on erikoista jos mikä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1282056
- 51989
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r158868Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50766- 77710
- 53627
- 67626
- 59616
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.144606Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e131566Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20520- 6504
- 52503
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 4489
- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.152469Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142463