joulutoriin syydetään fyrkkaa 100000 € sponsoreilta saman verran, mutta ei ole varaa palkata vanhuksille ulkoiluttajia? Tamperelainen erikoisuus, numero uno!
Toinen erikoisuus, meillä on por-ja apulaispormestareita 4 ja vielä pääpormestari mieltä ettei pormestarin valintaa voi jättää kansalaisille?
Ihmetyttää tämänkokoisessa kaupungissa, noi on takuulla jotain hyväveli-periaatteella jäjestettyjä suojatyöpaikkoja.
Ystäviä oli Japanista käymässä ja ihmettelivät noita sisääntulo väyliä ja ajattelivat että nyt tullaankin isoon kaupunkiin, kerroin sitten että tässä tämä Keskustori ja meilla on 4 pormestaajaa niin he nauroivat katketakseen : "Meidän kaupungissa on pelkkä yliopisto-alue samankokoinen ja yhtä paljon ihmisii kuin koko tässä kaupungissa ja hyvin ovat tullet toimeen ilman ensimmäistäkään pormestaajaa, hahhahhahhahihhuuu."
Että näis käy kun jutut hiukan karkaa käsistä...
Tampere on muutenkin aivan merkillinen paikka kunnallispolitiiikan suhteen ja mä aion ainakin jättää tämän kylän heti kun vaan tulee mahdollisuus EIKÄ tule ikävä.
Olen nyt seurannut tätä tuohua "suu auki" noin 8 vuotta ja hullummaksi vaan menee...
Aika erikoista hehheehiihiiihihihiii.
Hyvin menee mutta menkööt.
Tässä aika erkoisuus
Tampereelta...
3
1275
Vastaukset
- Koiranomistaja Nokialta
Älä kuitenkaan muuta Nokialle, kun kaupunginjohtajakin on taas palannut lomaltaan.
- oma palstakin
löytyy sellainenkin keskustelualue jossa käsitellään Pirkanmaan ja Tampereen asioita. Ei tartte tänne yleiseen sössöön näitä viestejä tuupata.
- tuo lukutaito on
on vähän noin ja näin, palstan nimi on paikalliset erikoisuudet ja toi mistä kirjoitin on erikoista jos mikä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1293178Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352212Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101232Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville121005Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67994Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77910