Mikä kahvila tuo Cafe Auringonkukka on? Jämsässä on mutta missä siellä? Nettisivuja kattelin, huvikseni ihmettelin. Onhan se kuitenkin ihan kahvila vai minkälainen paikka se oikein on?
Cafe Auringonkukka
mikälieliike
132428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
mut googlesta koitin kattoo nii semmone on kuulema pasantiellä eli palomäessä, en osaa enempää sanoo ku en edes tienny kyseisen kahvilan olemassaolosta.
kahvila on. Joku teinipoika sitä pitää vissii omassa huoneessaan tai jotain...
Kuka sinne voi mennä,kenelle tarkoitettu?
Onko se nuorten paikka?
"kahvila on. Joku teinipoika sitä pitää vissii omassa huoneessaan tai jotain..."
että mitä? siis mikä tää juttu on?
Googletin ja ihan "kahvilan" kuvakin omistajan kera löytyi, mutta onko tämä aukioloajoistaan ja hinnastoistaan huolimatta pelkkä virtuaalivitsi?
Kun missään nimessä ei varmaan ole oikea (=laillinen) kahvila kuitenkaan. Vai ei kai sentään tätä laittomasti pidetä auki, kuten oikeaa kahvilaa....?
ihan oikeesti olemassa... Laillisuudesta sit en tiiä.
teinipoika pitää sitä omassa huoneessaan pasantiellä ja luvatkin kunnossa. yläasteikäisiä siellä käy.
...sivujen vieraskirjassa! Minä laittaisin viranomaiset tollaisten herjaajien perään. Kiitos.
se on kahvila joka toimii pasantiellä 6 jämsässä. se on todella hyvä paikka kannattaa piipahtaa ja kannattaa soittaa ennen kuin tulee kahvilaan omistajan numero on 0408386198
eikä varmasti jälkikasvukaan... Edelleen tuo laillisuus epäilyttää.
Eihän se ole mikään oikea kahvila, vaan teini-ikäisten ajankulua. Parempi harrastus se on kuin kitata pussikaljaa Pukinvuoren laavulla. Ei sinne sinun ikäiselläsi varmasti olisi aihetta poiketakaan, jos kerran jo jälkikasvua omistat.
varmaan.. taian perustaa minäkin kahvilan kotiini.
Mikä bisnes se nyt on, jos muutamalle kaverilleen kahvit keittelee. Hyvä harrastus nuorille minunkin mielestäni.