HÄÄKAMPAUS&MEIKKI SEINÄJOELLA

häähullu

Osaako kukaan sanoa Seinäjoella hyvää kampaajaa, jolta saisi kerralla sekä kampauksen että meikin? En tahdo mitään perintäistä kampausta vaan jotain erikoista, uudenlaista, ja olen ihan hukassa, sillä en ole koskaan käynyt Seinäjoen kampaamoissa. Kiitän vastauksista jo etukäteen.! :)

11

2106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mirka

      Smilessä ainakin tehdään kumpikin ja mä ainakin olen ollut tyytyväinen.

    • Morsian 2008

      Hei!

      Itse varasin hääkampauksen ja meikin KataLookista! :)

    • Elokuun morsian

      Itse varasin meikin ja kampauksen hairhousesta. Kävin siellä viime keväänä kampauksessa, kun olin häihin menossa.. ja tyytyväinen siihen ainakin olin. Lisäksi kun katsoi kuinka hienoja kampauksia he teki siellä samalla.. niin päädyin sinne sitten nyt omien häiden alla.. Suosittelen lämpimästi omien kokemusten perusteella!

      • quatro

        hinta/laatusuhde ei todellakaan ole kohdalla. en väitä,etteikö hommia osaa,mutta lähes jokaisessa muussa kaiken saa halvemmalla.


    • häähää

      Onko kellään kokemusta hairnetin hääkampauksesta ja meikistä??

      • Täys 10

        Hairnetista sain todella upean hääkampauksen ja meikit.


    • siniliiniann

      Cm hiusstudiossakin saa meikin ja kampauksen samassa liikkeessä, itse olen ollut ottamassa kaasokampauksen sekä viime kesänä hääkampausken. olen yleensä ollut aika kriittinen kampaajien suhteen mutta sain kyllä ihanan kampauksen sekä meikin :) suosittelen.

    • HiusStudioMiniatyyri
      • en suosittele

        Luin vanhemmasta naisesta joka työskentelee samaisessa liikkeessä tekstin toisella palstalla ja ajattelin varoitukseksi liittää sen muillekin tähän.

        "Alkuun kävin tällä vanhemmalla naisella, enkä tykännyt yhtään. En saanut mitään sinnepäinkään mitä halusin. Myöskin koko tämän palvelutapahtuman ajan hän haukkui edellisiä asiakkaitaan ja työtoveriaan minulle. Ajattelin heti, että mitäs minusta sanotaan kun ovesta poistun. Lisäksi oli joulun aika kun olin liikkeessä ja tämä kyseinen nainen itki joka kerta kun tuli hyvä joululaulu! Ja kaiken kruunasi että hän jossain vaiheessa haki koiransa jostain kyhnyttämään jalkoihini loppuajaksi. Todella pettynyt olin kaikin puolin ja seuraavan ajan varasinkin kaikessa hiljaisuudessa tälle nuoremmalle ja täytyy kyllä sanoa että hän oli ihan eri maata, eli aivan erinomainen tekijä.
        Myöhemmin kun jaoin tätä kokemustani muille, eräs tuttavani sanoi että on työskennellyt hänen kanssaan joskus ja yhteinen taival loppui hyvin lyhyeen, koska häntäkin tämä kyseinen nainen mustamaalasi, vaikka selvästikin hänessä itsessään on vikaa!"


    • En tykännyt

      Itselläni ei Hius-Studio miniatyyrissä onnistunut värjäys punaiseksi. Eikä ystävällänikään, vaikka levitys yms oli ammattimaista, tuntui että väreissä oli jotakin vikaa.

      Ei kyllä uudestaan mentäisi..

      • en minäkään..

        itse en tiedä missä oli vika mutta sain myös todella huonon värin kun kävin muutama viikko sitten. leikkauskaan ei ollut sitä mitä halusin. yritin saada selville missä se nuorempi tyttö menee, joka sielä aiemmin oli töissä hetken, mutta en saanut tietoja.. hänellä aiemmin kävin ja tykkäsin niin paljon että haluaisin mennä uudestaan eli jos jollain on tietoja niin tahtoisin ne!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      323
      8509
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6722
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      178
      3850
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      87
      3730
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      170
      3097
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      49
      3018
    7. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      43
      2989
    8. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      41
      2949
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2526
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2094
    Aihe