Eka reissu Kultahietikolle

Kikka ja Kakka

Nyt on tullut se aika kun me lähdemme käymään Bulgariassa ja siellä Kultahietikko. Maita monia on tullut kierreltyä ja nyt sitten päätettiin että mennään käymään tuolla. Paljon on kuultu tarinoita, niin hyviä kuin huonojakin, mutta iloinen mieli mukaan niin sieltäkin selvitään. Valittiin Kultahietikko ihan sen perusteella että se on kuulemma rauhallisempi paikka kuin SunnyB. Mitään hirveitä eroja niillä ei kai ole ja jompi kumpi piti valita niin siksi Kultis.

Ollaan Kakan (oikea lempi nimi:)) kanssa kovia shoppailemaan ja auringon palvojia ja hyvän ruuan ystäviä. Nähtävyyksiä on PAKKO myös nähdä joka kohteessa jotta on jotain muisteltavaa vanhempana. Ollaan myös kovia urheilemaan, lenkkeily ja kuntosali kuuluvat melkein jokapäiväiseen toimintaan ja ilman sitä ei voi elää.

Te jotka olette olleet siellä jo monta kertaa ja tiedätte paikasta jotain niin kertokaa mistä suunnasta meidän kannattaa etsiä sitä majapaikkaa sieltä Kultahietikolta, jotta kaikki toiveemme ja tapamme tulisivat täytettyä.
En tiedä edes minkä kokoinen se Kultis on joten kysymys voi tuntua tyhmältä jos se on ihan pieni paikka.
Mieluiten läheltä kaikkea mutta kuitenkin rauhalliselta paikalta, josta pääsee kätevästi niin shoppailemaan, rantaan ja lenkille/hyvälle kuntosalille.

5

1349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joove

      for real, kultahietikko on rantaa, kalliitta turisti baareja, turistihotelleja, krääsä kojuja ja thats it. Varna on se homman ydin. Ota infoa varnasta täältä löytyvistä topiceista, tutki, löydä, ole onnellinen, älä avuton.

      Peace

    • vaikea tapaus

      Kaikki löytyy parin-kolmen kilometrin alueelta. Vesipuistossa käykää, kuntosaleja en nähnyt, löytyy ainakin Varnasta, joka on must-käynti.
      Hotelli Elena on kävelymatkan päässä rannasta, Vladislav soi yötä päivää ja Admiral on tasokas hotelli rannassa.Lenkkeillä voi, vaikka asfaltti on rikkonainen sieltä täältä, täytyy varoa, ettei taita jalkojaan.

    • 123

      on lomakylä, varsinaisia nähtävyyksiä siellä ei ole. Kuntosaleilla varustettuja hotelleja on rannan pohjoispäässä, ne kalliimmat. Niiissä on myös kauneushoitolat yms.
      Rannalla on mahdollisuus lentikseen, vesihiihtoon ja hölkkään uimisen ohella. Nähtävyydet on kauempana, esim. Varnassa. Kivaa matkaa1

    • 123

      Rannan pohjoispää
      ja hieman hintavammat hotellit ovat vastaus. Kultahietikko on lomakylä, vain hotelleja siis. Hyvissä hotelleissa on kuntosalit ja kauneushoitolat yms.
      Nähtävyydet, jos ette laske sellaiseksi hienoa rantaa, ovat Varnassa tai vähän pitemmällä. Rannalla on muuten oivat urheilumahdollisuudet: lentistä, vesihiihtoa, lenkkeilyä ja uimista...
      Kultahietikko ei ole aivan pieni kylä, joten käveltävää riittää.

    • kokenut

      Rannan pohjoispää
      ja hieman hintavammat hotellit ovat vastaus. Kultahietikko on lomakylä, vain hotelleja siis. Hyvissä hotelleissa on kuntosalit ja kauneushoitolat yms.
      Nähtävyydet, jos ette laske sellaiseksi hienoa rantaa, ovat Varnassa tai vähän pitemmällä. Rannalla on muuten oivat urheilumahdollisuudet: lentistä, vesihiihtoa, lenkkeilyä ja uimista...
      Kultahietikko ei ole aivan pieni kylä, joten käveltävää riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      74
      8367
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      66
      2825
    3. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      2028
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      157
      2001
    5. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      20
      1949
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1861
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      30
      1720
    8. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      43
      1495
    9. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1487
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1246
    Aihe