Miten mä voisin saada isot verisuonet piiloon, ku ne näkyy tosi selkeesti? (Lähinnä käsissä) Mä en haluais läskeillä niitä peittää ja lihasmassa vaan korostaa niitä. Onko olemassa esim. jotaki lääkettä, joka sais verisuonet vähemmän näkyviksi?
verisuonet
randompoika
81366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siis mä luulin aina et kaikki just haluu verisuonet näkyviin :)
Ne on kovan näköset ja tytöt tykkää :)
mut hei nehän on sexyjä
hihoilla
joo vitut oo seksikkäitä itellä näkyy iha vitu hyvi verisuonet käsissä en tunne varmaan ketään kenen mielest ne olis seksikkäät ku ite ku oon treenannu viimeisimmät vuodet niin koko ajan tulee paremmin näkyville ja kuka ny niit sanoo seksikkääks kaikki vaan kattoo vitun ano ja noin vaiks on pelkkää lihasta kehos melkeen ja verisuonet näkyy hyi vittu ite ajattelin et tääl löytyis edes jotain tietoo et miten ne sais piiloo mut ei näköjään
Ei niitä saa piiloon. Verisuonten näkyvyys on osaltaan geeneistä kiinni ja osaltaan treenaamisesta ja rasvakudoksen paksuudesta. Treenatessa verisuonet kasvavat isommiksi koska isot lihakset tarvitsevat enemmän verta ja verisuonisto kehittyy isoja lihaksia tukemaan. Sitten tietysti mitä ohuempi rasvakerros niin sitä paremmin suonet näkyvät. En itsekään kutsuisi isoja pullistelevia suonia mitenkään seksikkäiksi, mutta ne ovat ainakin kehonrakennuspiireissä haluttu ominaisuus. Pullistelevat suonet saavat aikaan sellaisen tiukan ja maskuulinisen vaikutelman. Esim. tämä kaveri tuntuu olevan kovasti ylpeä suonistaan: http://www.youtube.com/watch?v=dZQzfKiOtYE
kysyn täs ny viel olisko kellään ideoit saada noit pois edes vähä rasvaa en ala lisää koska oon saanu treenaten rasvaprosentin 9% ja se on ihanne määrä ja treenaamista en vähennä olisko jotain ideaa??? ikä 15v
tostakin ku sain tietoo taas ettei niit saa piiloon ajattelin et jollail lääkkeillä jotka hidastaa/nopeuttaa/tai tekee verestä ohuemman niin olisko semmosist apuuu ?? ?
No ensinnäkin: ihan vitun tyhmä ajatus edes harkita jotain verenkiertoon vaikuttavia lääkkeitä. Siis haloo. Mietipä nyt vielä uudestaan se homma läpi, että kannattaako pelleillä verenkierron kanssa jonkun kosmeettisen seikan takia.
Ja sitten toisekseen, jos edelleen olet niin ääliö, että pidät hyvänä ideana, niin ei voi niihin suoniin vaikuttaa lääkkeillä. Verisuonet kasvavat paksummiksi painoharjoittelun vaikutuksesta. Niiden pitää pystyä siirtämään enemmän verta lihakseen minkä takia niiden tilavuus kasvaa, ja suuri verimäärä ja raskaat painot aiheuttavat kohonneen verenpaineen suonessa, minkä takia niiden seinämät kasvavat paksummiksi ja vahvemmiksi. Alhainen rasvaprosentti auttaa erottuvuudessa ja pullistuvat lihakset työntävät suonet näytille. Se on se hinta lihaksikkuudesta, mutta verrattuna niihin muihin etuihin niin tuskin kovin paha hinta. Taitaa olla lähinnä taas päänsisäinen ongelma niin kuin pienet tissit, tai pieni muna tai mitä näitä angsteja nyt onkaan...
Isäukko joskus salilla sanoi että kato mulla on mato käden sisällä. Ja myöhemmin kun katson itsellä samaa kohtaa salilla. Siellä se sama mato on =) Ukko on jo kyllä maahan kuopattu.