Ajattelimme vuokrata auton Gardajärvellä oleilun ajaksi. Asumme Bardolinossa. Siellä kun ei kai takseja juuri ole, niin olisi kätevä varmaankin. Miltä firmalta kannattaa ottaa ja onko jotain firmaa miltä ei?
Auton vuokraus Gardalla
Teijuti
21200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Parhaan hinnan saa interent-brokereilta. Ne saavat tarjoukset isoilta vuokraajilta (Hetz, Avis, Alamo, CarEurope ecc.). Itse olen käyttänyt seuraavaa: www.novacarhire.com. Omavastuun poisto kannattaa ostaa erikseen esim. www.insurance4carhires.com.
Mainostettu broker ei ole erityisen edullinen, hintaeroa viikkovuokrassa pari kymppiä kansainvälisiin ketjuihin verrattuna.
Hyvä huomata myös se, että suoraan vuokraamosta varaamalla on peruuttaminen ilmaista (24h ennen) kun taas broker haluaa rahaa heti ja niiden takaisinsaaminen taas vaatii sitten omat temppunsa.