Ajattelimme vuokrata auton Gardajärvellä oleilun ajaksi. Asumme Bardolinossa. Siellä kun ei kai takseja juuri ole, niin olisi kätevä varmaankin. Miltä firmalta kannattaa ottaa ja onko jotain firmaa miltä ei?
Auton vuokraus Gardalla
2
1160
Vastaukset
- Ucello
Parhaan hinnan saa interent-brokereilta. Ne saavat tarjoukset isoilta vuokraajilta (Hetz, Avis, Alamo, CarEurope ecc.). Itse olen käyttänyt seuraavaa: www.novacarhire.com. Omavastuun poisto kannattaa ostaa erikseen esim. www.insurance4carhires.com.
- CDP rules
Mainostettu broker ei ole erityisen edullinen, hintaeroa viikkovuokrassa pari kymppiä kansainvälisiin ketjuihin verrattuna.
Hyvä huomata myös se, että suoraan vuokraamosta varaamalla on peruuttaminen ilmaista (24h ennen) kun taas broker haluaa rahaa heti ja niiden takaisinsaaminen taas vaatii sitten omat temppunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as893594Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna263120- 563074
- 612895
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.642720Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)542707On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle622446Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802291- 692138
- 452132