ihme oireilua

Onkos kellään kokemusta siitä, kun jättää pillerit pois niin alkaa kamala alavatsan nipistely, "kova" turvotus (siis alavatsa tuntuu kovalta), painontunne alavatsassa, päänsärky ja kuvottava olo, nälkää ei ole eikä kyllä mikään maistuiskaan.
Kp 16/?????
1453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mä jätin kanssa pillerit pois 17.7 ja nyt samallaisia oireita kun sulla.
Me ainakin harrastettiin kiivaasti sänkypainia, ennen ja jälkeen oviksen joten raskaus ainakin mulla voipi olla mahdollinen.
Sun kannattaa laskee nyt milloin seuraavat menkat pitäs tulla ja tehdä testi varmuuden vuoksi silloin kun menkkojen pitäis alkaa. (voi näyttää negaa jos hormonia ei oo kehittynyt vielä tarpeeksi)jos mennkkoja ei kuulu tee testi uudelleen muutaman päivän päästä jos yhä nega niin kannattaa varata aika lääkäriin verikokeeseen jos edelleen nega niin ilmeisesti et ole raskaana vaan kyse on hormonihäiriöstä joita voi ilmetä kun lopettaa pilsut. Muttaonnea testiin jos raskaus on toivottu. :)

Niina :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tämä on? kirjoitti:

Onkos kellään kokemusta siitä, kun jättää pillerit pois niin alkaa kamala alavatsan nipistely, "kova" turvotus (siis alavatsa tuntuu kovalta), painontunne alavatsassa, päänsärky ja kuvottava olo, nälkää ei ole eikä kyllä mikään maistuiskaan.
Kp 16/?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu