Kuplakorjaamo

VW -66

Päiviä Kuplagurut!

Kuka tietää hyviä Kuplaan erikoistuneita korjaamoja pk-seudulla/-lähistöllä, joilta onnistuis Kuplan etuakselin vaihto?

Itsellä loppuu työkalut kesken.

Kiitos jo etukäteen.

7

3361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussi

      Otappa yhteyttä esim. tällaiseen volkkarimieheen:

      Mikko Heikkilä, Töölöntorinkatu 6 a 16, 00260 HELSINKI Puh: 0400 201 825

    • Jussi

      Esim. Mikko Heikkilä, Töölöntorinkatu 6 a 16, 00260 HELSINKI Puh: 0400 201 825 osaa varmasti neuvoa.

    • 1303S-74
      • volkkaristi

        Lähipiirissä on kokemuksia kuplapajasta ja jäänyt erittäin huolimaton kuva firman töistä. myöskään kaikki lupaukset eivät pidä paikkaansa.


      • aivan totta
        volkkaristi kirjoitti:

        Lähipiirissä on kokemuksia kuplapajasta ja jäänyt erittäin huolimaton kuva firman töistä. myöskään kaikki lupaukset eivät pidä paikkaansa.

        kuplapaja erittäin huolimaton, osakaupasta en tiedä miten sujuu, mutta MISSÄÄN NIMESSÄ ei kannata teettää huoltotöitä kuplapajassa!


      • aivan totta kirjoitti:

        kuplapaja erittäin huolimaton, osakaupasta en tiedä miten sujuu, mutta MISSÄÄN NIMESSÄ ei kannata teettää huoltotöitä kuplapajassa!

        15 vuotta kuplapajan kanssa asioinut ja aina on saanut sitä mitä on tilannut.Ralli,kiihdytys ja siviiliautoihin osat ja palvelut toimineet ainakin minulla hyvin. Olen kuullut kyllä kun on tehty koneremontti(runkomoottori) kuplapajalla ja sitten itse asennettu ja ei toimi niin paskan myivät? Apulaitteet kaasutin,virta ym renaavat ja sitten haukutaan, shellin paarissa.Osakauppa on toiminut myös, kun tietää mitä haluaa,joskus joku osa on ollut toimituksessa pidempään mutta kyse on ollut erikoisosista ja kaukaa suomesta,osan saa toki viikossakin mutta se maksaa.


      • Anonyymi
        volkkaristi kirjoitti:

        Lähipiirissä on kokemuksia kuplapajasta ja jäänyt erittäin huolimaton kuva firman töistä. myöskään kaikki lupaukset eivät pidä paikkaansa.

        Kuplapaja maine "hyvänä" korjaajan saatikka "rehellisenä" on kyllä aivan täyttä paskaa! Kierrä kaukaa tämä pulju, jos haluat autollesi hyviä osia tai korjausta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      160
      8805
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      104
      4082
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3922
    4. 55
      3383
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      42
      2714
    6. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      384
      1988
    7. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      56
      1911
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      44
      1873
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1861
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1531
    Aihe