merkkivaatteet

Mitkä ovat teidän suosikki vaatemerkit?? tytöille ja pojille.
Ihan mielenkiinnosta kyselen (:

Omalla pojalla tykkään timberlandin vaatteista, poika 2 vuotias. Myös H&M ja lindex vaatteita on paljon, ne ei vaan ole niin laadukkaita ja nukkaantuu nopeasti. Suosikki hahmo on smurffi :D niitä kun löytyis enemmän vaatteissa..
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meidän 4,5 kk vanhalle pojalle ostin raskausaikana intoillessani yhden Espritin bodyn ja olen sen jälkeen aivan ihastunut Espritin vaatteisiin. Ikävä kyllä ne on niin kalliita... :( Niissä on kuitenkin ihanan pehmeä puuvillalaatu, joten en tykästynyt pelkkään merkkiin :) Tuttaa ostan myös mielelläni. Kengät löytyi Reimalta (jo vähän etukäteen...) Samoin Legolta ostin raskausaikana sellaisen ei-mitenkään-erikoisen plyysipuvun, joka oli ihan järkyttävän kallis, yli 50e, mutta kun en silloin vielä tiennyt mitä vauvanvaatteet yleensä maksaa.

Käytännössä suurin osa meidän vaatteista on vielä tutuilta tullutta "sälää" (tosin ihan nättejä, oon aika tarkka siitä mitä poikasella on päällä ;) ja itseostettuja vaatteita H&M:stä ja KappAhlilta, joka tunkee kuponkitarjouksia niin pakkohan niihin on tarttua, heh!

Jos joku nyt ärsyyntyy äidistä, joka laittaa rahaa vauvansa "merkki"vaatteisiin, niin puolustaudun sillä, että luulin elämäntilanteistani johtuen etten ikinä saa perhettä, ja nyt kun minulla pikkuinen on, niin häntä on vain niin ihana pukea :) Se on kuin harrastus. Ja sitäpaitsi, ihan älyttömästi jää rahaa säästöön, kun ei vauvan takia tule shoppailtua niin usein. Nyt sit menee säästyneet rahat söpöstelyyn. Ja kaikkia vaatteita pidetään, turhaa en osta, eli silleen hommassa on kohtuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suosikit kirjoitti:

Mitkä ovat teidän suosikki vaatemerkit?? tytöille ja pojille.
Ihan mielenkiinnosta kyselen (:

Omalla pojalla tykkään timberlandin vaatteista, poika 2 vuotias. Myös H&M ja lindex vaatteita on paljon, ne ei vaan ole niin laadukkaita ja nukkaantuu nopeasti. Suosikki hahmo on smurffi :D niitä kun löytyis enemmän vaatteissa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu