Tulipa tässä mieleen, että kuka ylläpitää Murha.info -keskustelufoorumia. Onkohan se poliisi?
Murha.infon ylläpito
salapoliisi...
101219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kukas muukaan kuin PEKKALAN 4 persoona...
menee poliisilta uskottavuus ja työkalu.
Tosiasiassa poliisihan ratkaisee kaikki pimeäksi jääneet rikokset juuri murha.infon kaltaisten palstojen avulla.
Ihme että joku uskaltaa sinne kirjautua.
niinpä...täytyy varmaan muuttaa nimimerkkiä tai Jotain vastaavaa...
...että taustalla on poliisin organisaatio. Tästähän ei paljoa virallisesti keskustella. Mutta moderointi ja niukat ilmoitustulot motiivi ylläpitoon=kenties aihetodiste? ;)
Niinpä...
Sitä lasten peuhupaikkaa pitää yllä kaksi espanjassa asuvaa suomalaista hörhöä. Rikoksista tietävät yhtä paljon kuin sika sateliitista.
hiekkalapioita siellä heilutellaan ja ämpärit lentelee. Ehkä alkuun oli tarkoitus tehdä siitä asiallinen palsta, mutta eihän siitä mitään tullut.
Kovin kärkkäitä ovat jakamaan rangaistuksia ja hyökkäävät mielellään isolla joukolla yhden yksittäisen vihollisekseen kuvitteleman uhrin kimppuun.
He voisivat olla vaikkapa:
-Scientologeja
-VaPaaMurhareIta
-Sisulaisia
-Rasismin vastustajia
-Rikollisjengiläisiä, taikka heidän kannattajiaan
Outo juttu, mut ketäs ne voi olla. Serveri Virossa, nimi rekkaroitu Espooseen kaverille, joka kuiteskii asuu Espanjassa. murh.acom ja muut tälläset nimet on rekkaroitu Viroon. Mainoksia ovat kuiteskiin saaneet sivuille.
Kiva siellä on juttuja lukea vaik viime aikoina on homma menny melko levottomaks monelta osin. Ihan turhia puhutaan ja niitä silloin alussa olleita asjallisia juttuja ei enää paljoo ole.
Mut en oo viel ite rekisteröityny enkä vissii aijokaan.